MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VEFATININ 81. YILDÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VEFATININ 81. YILDÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

      Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete irtihalinin 81. yıldönümünde minnet, özlem ve saygıyla anıldı.

     Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK, Muğla Milletvekilleri Sayın Yelda GÖKCAN EROL, Sayın Mürsel ALBAN ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN tarafından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05'te çalan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Törende İstiklâl Marşı'nın söylenmesi ile birlikte bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından program saat 10.00'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde devam etti.

      Kültür Merkezinde yapılan anma törenine; Sayın Valimiz Esengül CİVELEK, Muğla Milletvekili Yelda GÖKCAN EROL, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN, İl Protokolü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Soner KAYA, kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

     Kültür Merkezi'ndeki anma töreni "Bayrak Marşı" eşliğinde bayrakların sahneye alınmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin yer aldığı 10 Kasım koreografi videosu izlendi.

     Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammed Deniz SOLMAZ yaptı. Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "Yarınlara Adanmış Bir Ömür: Mustafa Kemal Atatürk" adlı oratoryo sunuldu. Oratoryoda, Atatürk'ün kişiliği, ömrünü milletine adaması ve eğitime verdiği önem; söz korosu, şarkılar, videolar eşliğinde anlatıldı. Atatürk'ün  "Sizi kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak dönünüz!" sözü üzerine Kurtuluş Savaşı'nın ardından öğrenim görmeleri için yurtdışına gönderilen gençlerin anlatıldığı sahne büyük beğeni topladı. "Atam Sen Rahat Uyu" Marşı eşliğinde, öğrencilerin ellerinde meşalelerle sahnede yer alması ve tüm öğrencilerin "Gençliğin Ata'ya Cevabı"nı seslendirmesiyle program sona erdi.

     Kültür Merkezi dinlenmelik alanındaki Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülsüm ŞANLI' nın hazırlamış olduğu "Anıtkabir ve Aslanlı Yol"   ile Yerkesik Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Olgun Ciğer ve öğrencileri tarafından 26 bin 400 kapak kullanılarak hazırlanan "Türkiye Haritası ve Atatürk" sergisi İl Protokolü ve tüm katılımcılar tarafından takdir topladı. Program öncesi ve sonrasında  ise Atatürk'ün üç boyutlu görüntüsü ile fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

     Programın hazırlayan okulumuz Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine, emeklerinden dolayı  teşekkür ederiz.

 

11-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.