24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ FUTSAL(SALON FUTBOLU) TURNUVASI SONA ERDİ...
![24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ FUTSAL(SALON FUTBOLU) TURNUVASI SONA ERDİ...](/meb_iys_dosyalar/2019_10/18152731_MKJG79141.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzce öğretmenler arasındaki iletişimi arttırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerimizin rehberliğinden yararlanmak amacıyla; salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında Türkiye Öğretmenler Kupası Turnuvası yapılmaya başlandı.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün Menteşe Spor Salonunda salon futbolu branşında; 17.10.2019 Perşembe günü 13.00-16.30 saatleri arasında yapılan turnuvaya, Menteşe İlçemiz okullarından 4 takım katıldı. Katılan Takımlarımız; Menteşe Gücü, Muğla Gazi Anadolu Lisesi, Özel Muğla Final Temel Lisesi, Turgutreis Anadolu Lisesiydi.
Çok çekişmeli geçen maçların ardından finale, Menteşe Gücü ve Özel Muğla Final Lisesi takımları kaldı. Finalde 2-2 beraberlik sonucu seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda maçı; 4-3 Menteşe Gücü kazandı.
İl birinciliği müsabakaları 31 Ekim'de açıklanacak. Sonrasında da bölge birinciliği için mücadele edilecek.
Takımımızı tebrik ediyoruz.