MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Öğrencileri 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye 3.sü oldu.

      Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Öğrencileri "Kutup Araştırma Üsleri için Yenilenebilir Bir Enerji Sistemi Tasarımı" adlı projeleriyle 2022 etkinliklerinde yapılan 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye 3.sü oldu.
BİLSEM Öğrencileri 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye 3.sü oldu.

       2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nın final aşaması sonuçları açıklandı. Yarışmanın final aşaması sergi ve proje değerlendirmeleri, 22-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında Giresun ilinde Çotanak Spor Kompleksinde yapıldı. Yarışmanın final sergisine 4 ana alandan 60 projenin sahibi 134 öğrenci ile katıldı. Yapılan jüri değerlendirmeleri sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri alan projeler belirlendi. Yarışma sonucunda Muğla BİLSEM öğrencileri A*** O*** ve İ**** B**** D****  danışman öğretmenleri Fen Bilimleri Öğretmeni Dr. A**** Ü*** rehberliğinde hazırladıkları "Kutup Araştırma Üsleri İçin Yenilenebilir Bir Enerji Sistemi Tasarımı" adlı projeleriyle 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Türkiye 3.sü oldu.

       Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK yarışmanın final sergisinde Muğla BİLSEM öğrencileri tarafından açılan standı ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Yapılan yarışmanın ödül töreni birincilik, ikincilik, üçüncülük alan proje sahiplerin katılımıyla 30 Ağustos - 4 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun ilinde yapılacak.

       2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'na karasal ekosistem tematik alanında hazırlamış oldukları projeleri ile katılan ve sergilemiş oldukları başarılarıyla ilçemizi gururlandıran öğrencilerimizi, projede öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimizi ve tüm emeği geçenleri kutluyoruz.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.