MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN´DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ´NİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN´DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ´NİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümüne ulaşmanın onurunu yaşıyoruz. 103. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla andığımız dünya tarihinin müstesna kahramanlık mücadelelerinden olan “Çanakkale Zaferi” Türk milletine zincir vurmak isteyen çılgın işgalci güçlere karşı milletimizin bağımsızlığı uğruna inançla, cesaretle yekvücut şahlanışının simgesidir.

"Çanakkale Zaferi” tarihimizin en hüzünlü zaferidir. Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silâhlarına topyekûn direnişin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahla değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir.

Bu zafer, aziz vatanı işgale yeltenen ve Türk milletini yok etmek isteyen üstün silah gücüne sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış eşsiz bir destandır. Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük bir inanç şuuru yatmaktadır.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Dünyaya “Çanakkale Geçilmez” diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın bu sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu evlatları olarak bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz.

Bu duygularla 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümünü kutluyor, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

 

                                                                                              Hüseyin ŞEN

                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.