MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HÜSEYİN ŞEN´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HÜSEYİN ŞEN´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

98. yıldönümünü kutlama şerefine erdiğimiz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bizleri geçmişimizle yüzleştiren, asla unutulmaması gerekenleri tekrar hatırlatan ve bugünlere nasıl gelindiğini düşünmemizi sağlayan en önemli bayramlarımızdan biridir.

 

Atatürk´ün önderliğinde İstiklâl Savaşı´nı sevk ve idare eden, cumhuriyeti kurarak güçlü ve büyük Türkiye’nin temellerini atan Türkiye Büyük Millet Meclisi, bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan “Gazi” bir meclistir.

 

Bugün, bu topraklarda özgür bir şekilde yaşıyorsak her kuşağın kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğunda olduğunu bilmesi gerekir.

 

Sevgili Çocuklar;

 

Zamanı geldiğinde ülkeyi sizler devralacaksınız, bu ülkenin idarecileri, hekimleri, iş adamları, sanatçıları, fikir adamları, bilim insanları, sporcuları olacaksınız. Hedeflerinizi yüksek tutmalı, daima ileriye bakmalı, bugünkü Türkiye’nin de böyle bir anlayışın, büyük fedakârlıkların eseri olduğunu hep hatırlamalısınız. Bunun için, büyük bir şuur ve inançla disiplinli ve sistemli olarak çalışmalısınız. Zira gelecek, sizlerle şekillenecek.

 

Bugün gönderlerinde ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı, minarelerinde ruh ve mana dünyamızın sembolü ezanların çınladığı, milli egemenliğin hâkim olduğu özgür bir Türkiye’de başı dik, gönül birliği ve dayanışma içerisinde yaşıyorsak, çocuklarımız neşe içerisinde cıvıldaşıp oynaşıyorsa, bunu kanlarını ve canlarını bu ülke için gözünü kırpmadan canını feda eden atalarımıza borçlu olduğumuzu unutmamamız gerekiyor.

 

Onları hayırla ve minnet duygularıyla rahmetle yâd etmemiz bize bir görev olmalı, bize emanet edilen bu cennet vatanı muasır medeniyet seviyesine ve üstüne çıkarma, en büyük idealimiz olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bugünü anlamlı kılan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                               Hüseyin ŞEN

                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.