MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HÜSEYİN ŞEN’İN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HÜSEYİN ŞEN’İN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80.yıl dönümünde O’ nu minnet ve şükranla anıyoruz.

                Atatürk öngörüleriyle ve yaptıklarıyla sadece milletin kaderini değil, dünyadaki dengeleri de kökünden değiştirmiş, barışçıl kimliği dünya gerçeklerini evrensel bir bakış açısıyla okuyabilmesiyle tüm insanlığın saygısını kazanmış bir liderdir. Bütün varlığını ülkesine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk yürekli bir lider olarak harp meydanında askeri dehası, ülke idaresindeki birleştirici vizyonuyla Türkiye’nin ufkunu açmıştır. Atatürk ve güçlü Türkiye için bütün gücüyle çalışmış ve bu yolda kararlılıkla yürümüştür.

                Dünya’nın gittiği yönü iyi tahlil eden ve halkın kendi tercihlerini belirleme hakkına inanan Atatürk, cumhuriyetle çağdaş bir devletin temellerini atmıştır. Milli egemenliği odağına alan, kültürümüzü evrensel değerlerle birleştiren, saygın ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti hedeflemiştir.

                10 Kasım bir matem gününden ziyade Atatürk’ü daha iyi anlama şansıdır. Atatürk, milli iradeyi her şeyin üstünde tutan, adaleti temel alan ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ülkemiz için şiar edinmiş, milletimizi de düşünce etrafında birleştirmeyi başarmış bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk vatanını çok sevmiş, ona koşulsuz bağlılıkla milletine her şart dahilinde güvenerek hep ileriye, ufka bakmış, akla, iradeye, milli ve manevi fikirlere değer vermiştir.

G. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı meşalenin sönmemesi için sağduyulu bir kararlılıkla çalışmalıyız. O’ nun attığı muazzam adımları yarınlara taşıyacak bizleriz. Cumhuriyetimizin 100.yıl dönümünde çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimizi gerçekleştirmek en büyük ideallerimizdendir.

Bu düşüncelerle vefatının 80.yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal’i saygı ve rahmetle

anıyoruz.

Ruhu şad olsun!

                                                                                                                                                                          Hüseyin ŞEN

                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.