MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Eğitim ve öğretim bir ülkenin havası suyu gibi yaşamın kaçınılmaz ve vazgeçilmez bir unsurudur. Evrensel yönden bir ülkenin her alanda yerini bulabilmesi, ulusal değerlere sahip çıkabilmesi için de eğitim öğretim son derece önem arz etmektedir. Eğitim öğretimin de mimarı öğretmenlerdir. Yeni nesli bilgi, düşünce ve beden yönünden güçlü aynı zamanda karakterli bir şekilde yetiştirmek öğretmenlerimizin temel görevlerindendir.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN’İN  24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

           Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bilim, sanat, spor ve kültürün her dalına gönül vermiş, ilke ve hedeflerini tespit etmiş, öğretmiş, uygulamaları da titizlikle takip etmiştir. Ülkenin geleceğinin güven altına alınmasının temelini eğitim öğretimde görerek öğretmenlerimizin her daim yanında olmuştur. 24 Kasım 1928’de de “Başöğretmenlik”  unvanını almıştır.

            Bakanlığımız Başöğretmenimizin doğumunun 100. Yılında 24 Kasım gününü Öğretmenler Günü olarak kabul etmiştir. Her yıl olduğu gibi bugün de yüklendiğimiz sorumluluğun idraki içinde öğretmenlik mesleğinin yüceliğini özümsemiş olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere şehit olan öğretmenlerimizi, ebediyete intikal etmiş bu ülkenin kurulmasında, büyümesinde, muasır medeniyetle seviyesine çıkmasında damla damla katkısı olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. İlçemizden bu yıl emekliye ayrılmış 17 öğretmenimize sağlıklı ömürler diliyorum. Halen görevi başında olan ve canhıraş bir şekilde çalışan tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum.

            Hepimizin günü olsun.

 

                                                                                                          Hüseyin ŞEN

                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü   


Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.