MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN’İN YARIYIL MESAJI

Eğitim, insana iletişim kurabilmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, evrensel, milli manevi değerlerine sahip çıkıp, var olan zamanın sınırlarını aşabilme gücünü kazandıran ve ülkenin geleceğini belirleyen çok önemli bir süreçtir. Menteşe Milli Eğitim Müdürlüğü camiası olarak başarılı bir dönemi daha geride bırakmanın haklı gururunu yaşarken maalesef iki öğrencimizi trafik kazasında kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhum öğrencilerimiz Eylül Tansu SUDA ve Şeymanur GÖLGE’ye Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, öğretmenlerine, arkadaşlarına tekrar başsağlığı diliyoruz.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ŞEN’İN YARIYIL MESAJI

Sevgili Öğrenciler;

17 Eylül 2018 Pazartesi günü başladığımız 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının 1. Dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Emeklerinizin karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Aldığınız karnelerin bir sonuç olmadığını, 1. dönemin bir değerlendirmesi olduğunu unutmamanızı istiyorum. Yoğun bir dönemin ardından çıkacağınız bu tatili ailenizle vakit geçirerek, bolca kitap okuyarak ve eğlenerek değerlendireceğinizi ümit ediyorum.

 Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Yarınların Türkiye’sini şekillendirirken kattığınız değerlere ve tüm emeklerinize teşekkür ediyorum. Bu tatlı yorgunluğunuzu bir nebze de olsa üzerinizden atmak için yarıyıl tatilinin iyi bir fırsat olacağı düşüncesindeyim. 

 Saygıdeğer Veliler,

        Çocuklarınızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğunuzun özelliklerini fark etmeye çalışarak, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayalım ki bu notlar sadece çocuklarınızın değil bir o kadar da sizlerin de karnesidir. Bu sebeple çocuklarınızı anlamaya çalışın ve onlara daha fazla vakit ayırın.

            Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor; mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                   Hüseyin ŞEN

                                                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.