MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“18 MART ŞEHİTLERİ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 104. YIL DÖNÜMܔ MESAJI

“18 MART ŞEHİTLERİ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 104. YIL DÖNÜMܔ MESAJI

Çanakkale Türk milletinin, kararlılığın, vatanseverliğinin, fedakârlığının, kahramanlığının sembolüdür; barışın önemini vurgulayan derstir; merhamettir; insanlık dersidir; mücadele ruhudur; şühedanın sesidir! Binlerce Mehmet’in evidir. Tarihe altın harflerle “Çanakkale Geçilmez” yazdıran kahraman bir neslin kalbinin attığı yerdir.

Çanakkale’de ortaya konulan bu ruh, milli mücadelede de kendini göstermiş ve bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zafere ulaşmıştır.

Bu güzel topraklar, bizlere vatanı için seve seve canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır. Çanakkale Zaferi’nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır. Türk Milleti vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her zaman sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yıl dönümünde bu toprak uğruna şehit düşmüş vatan evlatlarımızı rahmetle anıyor ve şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                     Hüseyin ŞEN

                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.