MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Narkotik Eğitim TIR'ı 2.Kez Muğla'da

İstanbul Narkotik Eğitim TIR'ı 2.Kez Muğla'da

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında tasarladığı Narkotik Eğitim TIR'ı, Cumhuriyet Meydanına park etti. Narkotik TIR';gençlerimizi uyuşturucunun zararları hakkında bilgilendiriyor.

Narkotik TIR'ını; Muğla Valimiz Esengül CİVELEK, Vali Yardımcılarımız Fethi ÖZDEMİR ve Turgut ÇELENKOĞLU, Menteşe Kaymakamı Caner YILDIZ, İl Emniyet Müdürü Hakan ÇETİNKAYA; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet YAŞAR, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Soner KAYA ve çeşitli kurum amirlerimiz ile lise öğrencilerimiz ziyaret ettiler.

TIR; özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik eğitim salonundan oluşuyor. Görevli narkotik uzmanı polisler tarafından, ziyaretçilere 12 dokunmatik ekranda, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri, uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda bilgi veriliyor.

Ayrıca TIR içerisinde bulunan benzetim(simülasyon) merkezi; uyuşturucu maddelerin insan vücudunda yarattığı tehlikeleri, sosyal çevrelerinde insanlara yaşattığı olumsuzlukları, çevresindeki ilişkilerinin uyuşturucuya bağlı olarak nasıl değişkenlik gösterdiğini anlatıyor.

 

11 Eylül 2019 tarihinde 1026 öğrenciye eğitim veren tır, 12 Eylül tarihinde de Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesinde eğitimlerine devam edecek. Menteşe ilçemizde toplam 2023 öğrenciye eğitim vermesi hedefleniyor.

12-09-201912-09-201912-09-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.