MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ OLİMPİYAT OYUNLARI İLE TANIŞTILAR

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından, "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi" sunumu, Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı. Genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmelerini hedefleyen projede, ilkokul 4. ve 5. Sınıf öğrencilerine, "insan vücudu, spor, sağlık, çevre, olimpiyatlar, fair play ve olimpizm" hakkında bilgiler verildi. Proje sunucusu Sibel YAZGAN TEL tarafından verilen, eğlenceli aktivitelerle dolu sunumda, öğrencilerimiz  hem eğlendi hem de öğrendi.
ÖĞRENCİLERİMİZ OLİMPİYAT OYUNLARI İLE TANIŞTILAR

Programa Vali  Yardımcısı Mehmet Suphi OLCAY, Menteşe Kaymakamı Caner YILDIZ, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İLMAN, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mutlu UZUN, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi ve Türkiye Spor Vakfı As Başkanı Seyit Bilal PORSUN, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Protokol üyelerine katılım belgelerinin verilmesinin ardından konuşma yapan TMOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal PORSUN " OLİ, Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Türkiye'de ilkokullara girme hakkına sahip bir proje . Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından dünya çapında Olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dâhil edilmiş ödüllü bir proje bu. 17 Şubat 2006 tarihinde hayata geçirdiğimiz proje ile şimdiye kadar 50'ye yakın farklı şehir ve 5000'den fazla devlet ve özel ilköğretim okulunu ziyaret ettik. 9-11 yaş grubundaki 2 milyonu aşkın öğrenciye ulaştık. Bedene, iradeye ve zihne özgü nitelikleri yücelterek dengeli biçimde bütünleşmeyi sağlayan spor ve olimpizm  kültürüyle, çocuklarımızın erken  yaşta tanışmasını çok önemli buluyoruz " dedi.

Salondaki tüm öğrenciler, projenin sevilen maskotu 'Oli' ile birlikte dans edip eğlendiler. Programın sonunda, öğrencilere katılım belgeleri verildi.

Maskot OLİ ile verilen eğitimler hafta boyunca öğrencilerle buluşacak.

08-11-201905-11-201905-11-201905-11-201905-11-201905-11-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.