MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'MÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'MÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Millet Mekteplerinin açıldığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, "Benim asıl anlatılacak yönüm öğretmenliğimdir." diyen, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve şükranla anıyor, gelecek nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Eğitim tarihimizde önemli bir gün olan 24 Kasım, 1981 yılında Öğretmenler Günü olarak kabul edilmiş; öğretmen ve öğretmenlik mesleğinin farkındalığı konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Eğitimde sevgi, öğretimde ise bilgi ve başarının mimarıdır öğretmen. "Öğretmenler, küçük ayaklara büyük adımlar attıran, aydınlığın meşalesidir." Kültüre, sanata ve geleneksel değerlere ışık tutandır öğretmen. Öğretmen, cehaleti yenen, bilince erdirendir. Öğretmen, bilgi ve birikimini gelecek nesillere aktaran, ışıklar saçan bir incidir. Nice minik dimağları keşfeden, büyüten, yetiştiren ve kendi kıymetinden bir nebze dahi eksiltmeden minik kalplere kıymet katan hazinedir öğretmen. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğunu kendine ilke edinendir öğretmen.

Öğretmenlik dünya var oldukça en kutsal mesleklerden biri olacaktır. Bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir dine, öğretmenliği peygamber mesleği olarak görmüş bir kültüre sahibiz. Bizlere emanet edilen ve geleceğimiz olan o minik yüreklerin yetiştirilmesinde sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkında olmamız gerektiğini biliyoruz. İyi eğitilen bir insanın, huzurlu bir toplum, mutlu bir gelecek ve güçlü bir ülke için önemini tüm meslektaşlarım adına bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahibiz. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz.

Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak; eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.

İnanıyoruz ki: Gelecek, siz değerli yönetici ve öğretmenlerimizle daha da güzelleşecek, atılan her tohumun, dikilen her fidanın yeşerip olgunlaşmasında en büyük pay sahibi olan öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de, yarın da saygıyla, minnetle, şükranla anılacaktır.

İlimiz genelinde ulaşılan başarıda ve yaşanan bütün güzelliklerde büyük payı olan her kademedeki yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyor, bu başarının aynı şevk ve heyecanın devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Atatürk'ü ve ebediyete intikal eden bütün eğitimcilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyor, büyük bir heyecanla göreve yeni başlayan öğretmenlerimize aramıza hoş geldiniz diyor, emekli olan öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı, huzurlu bir hayat dilerken, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                            Soner KAYA

                                                                                                                                                                                                                             Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü   

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.