MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİZİ VE SİNEMA OYUNCUSU SEMİH İĞDİGÜL SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

     Sokak hayvanlarının yaşadıklarına dikkat çekmek için, Türkiye'nin birçok ilini motosikleti ile dolaşarak sahne gösterisi yapan, dizi ve sinema oyuncusu Sayın Semih İĞDİGÜL Menteşe İlçemizdeydi.
DİZİ VE SİNEMA OYUNCUSU SEMİH İĞDİGÜL SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

     Menteşe Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda, İlçemiz Turgut Reis Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan Semih İĞDİGÜL, sokak köpeklerinin durumlarını, aç kalmalarını, hayvan barınaklarına verilmelerini ve yalnız bırakılmalarının zorluklarını anlatan gösterisini sundu. Ardından, sokak hayvanlarına eziyet edilmemesi, özellikle kış mevsiminde sokak hayvanlarının aç ve susuz bırakılmaması,  petshoplardan hayvan alınmaması gerektiği vurgusunu yapan görseller izletti.

     Gösteri sonunda açıklamalar yapan Semih İĞDİGÜL, kendisinin de bir sokak köpeği olduğunu ima ederek "Bizler belediyelere gidiyoruz, valiliklere gidiyoruz, barınaklara gidiyoruz, sadece yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Eğitim şart diyerek, Türkiye'yi karış karış dolaşmaya başladım. Okullarda minik yüreklerle, genç yüreklerle, büyük yüreklerle bir araya geldim. Güldük, eğlendik yeri geldi ağladık. Ben bir sokak köpeğiyim. Bunu her zaman gururla söyledim. Ben deli değilim. Ben onların konuşan haliyim, onların sorunlarını dile getiren haliyim. Ben bu birikimlerimi güzel kardeşlerimle paylaşmaya çalışıyorum. Her gittiğim yerde unutulan bazı şeyleri hatırlatıyorum. Sokakta hayvana işkence var, ölüm var, lütfen duyarlı olalım" dedi.

     Gösteri sonunda sanatçımıza İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Eylen TERZİ teşekkürlerini ileterek plaket takdim etti. Günün anısına fotoğraflar çekildi.

    Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.