MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLERİ AŞARKEN YALNIZ DEĞİLSİNİZ! 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Engelliler günü programı sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunumları ile başladı. Programa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Osman Toprakçı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Gençlik Spor il Müdürü Ömer İlman, Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan, Menteşe Belediye Başkan Vekili Leyla Ersöz, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, Muğla Engelliler Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği, Beyazay Derneği, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  
ENGELLERİ AŞARKEN YALNIZ DEĞİLSİNİZ! 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

 

Engelliler günü programı sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunumları ile başladı. Programa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Osman Toprakçı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Gençlik Spor il Müdürü Ömer İlman, Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan,Menteşe Belediye Başkan Vekili Leyla Ersöz, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya  Muğla Engelliler Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği, Beyazay Derneği, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü, Zihinsel Engelliler Derneği, Muğla Engelliler Derneği ve Beyazay Derneği temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

Törende Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı törende konuşma yaptı.

Törenden sonra Muğla Halk Eğitim Merkezinde Milas Menteş Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezinin gerçekleştirdiği gösteriye geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gösteride ilk olarak 16 yaşında otizimli kız evladımızın değerli velisi Sayın Ayten Ergün konuşma yaptı ve salondakiler duygu dolu anlar yaşadı ve kendisini ayakta alkışladılar.

Okul Müdürü Sayın Muhammet Mercan günün anlam ve önemi ve engelli çocuklarımıza dair yaptıkları çalışmalar hakkında konuşmasını yaptı.

Müdür Yardımcısı Sayın Serap Akar, Müzik Öğretmenleri Mustafa Tezcan ve Gizem Akdoğan'ın yönetimiyle koro ve dans gösterileri yapan engelli öğrencilerimiz salondaki izleyiciler ve protokol tarafından dakikalarca alkışlandılar.

Törenin sonunda engelli öğrencilerimizin yaptıkları el yapımı eserler büyük beğeni topladı.

03-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.