MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Twinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi

e-Twinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, e-Twinning faaliyetleri kapsamında, ilimizde Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan kurum yöneticisi ve öğretmenlerimize, Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde ödül töreni düzenlendi.  

Törene İl Milli Eğtim Müdürü Pervin TÖRE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap AKSEL, Menteşe Milli  Eğitim Müdürü Soner KAYA, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Halil ŞAHİN, Taner ŞEN, Mehmet YAŞAR, Ünsal KORKUT, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmış öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

Tören e-Twinning tanıtım videosuyla başladı. Ardından İl Koordinatörü Betül ŞOHOĞLU Muğla'daki e-Twinning çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi. Sunumunda  "Öğretmenlere ve öğrencilere,  Avrupa ülkeleriyle iletişim ve işbirliği fırsatı sunarak proje yapmalarına imkân sağlayan e-Twinning portalına, ilimizde 707 okul ve 3080 öğretmen kayıtlı durumda. e-Twinnig faaliyetlerinde ilimizin başarı grafiği, yükseliş halinde. 2016-2017 eğitim öğretim yılında Ulusal Kalite Etiketi sayısı 18, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 7 iken 2019-2020 eğitim öğretim yılında Ulusal Kalite Etiketi sayısı 55, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 69 olmuştur." ifadelerine yer verdi.

Öğretmenler adına konuşma yapan Marmaris Armutalanı Evrenpaşa Ortaokulu Bilişim öğretmeni Demet MERT, e- Twinning faaliyetlerinin kendisini hem kişisel hem mesleki anlamda çok geliştirdiğini belirtti. Demet MERT konuşmasında "e-Twinning faaliyetlerinde, öğrencilerimin ortak okullarla yaptığı işbirliği ve iletişim çalışmalarında motivasyonları arttığını gözlemledim. E- twinning sayesinde öğrencilerimin hatta benim yabancı dil becerilerimiz gelişti.  Öğrencilerimin teneffüslerde oyun oynamak yerine, benim sınıfımın kapısında beklemesi, farklı sınıfların öğrencilerinin bir sene sonra ki projeler için rezervasyon yaptırması beni inanılmaz motive ediyor. Öğrencilerim bu süreçte teknolojiyi daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanmaya başladılar. Farklı kültürleri tanıyarak da bakış açılarını geliştirdiler. 2023 Eğitim Vizyonuna su taşıyan kaynaklardan biri olan e- Twinning platformunda bulunmaktan çocuklarım ve kendim adına çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE konuşmasında "Marka olmak farklı bir şey. Marka olmanın mutluluğunu  da şu an bu salonda bulunan 27 okul müdürüm ve 30 öğretmenimde görebiliyorum. Böyle bir başarıya önderlik yaptığınız için siz değerli  okul müdürlerimi ve kıymetli öğretmenlerimi vizyonunuzdan dolayı, eğitme katkılarından dolayı  Sayın Bakanım adına, Sayın Valim adına, şahsım ve tüm eğitim camiam adına, saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Değerli arkadaşlarım, e-Twinning bir marka oluşumudur. Nasıl ticari hayatta bir marka oluşuyorsa ve o markanın sürekliliği önem arz ediyorsa eğitimin de markası 2014 yılından itibaren Bakanlığımız YEĞİTEK bünyesindeki Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen e-Twinning projelerinde okullarımızın ve öğretmenlerimizin aldığı Avrupa Kalite Ödülleri ve Ulusal Kalite Ödülleridir. Bizim sizleri iyi örnek teşkil etmesi adına tüm Muğla'ya tanıtmamız lazım." ifadelerine yer verdi. TÖRE sözlerinin devamında "e- Twinning faaliyetlerinde 81 il içerisinde başarılı ilk 10 il arasında 7. sırada yer almak tabii ki gurur verici ama bizim hedefimiz ilk sırada yer almak. Muğla'da o kadar yetkin, o kadar özel öğretmen ve yöneticilerimiz var ki bunu kesinlikle başaracağımıza inanıyoruz. e-Twınnıng'i  neden çok önemsiyorum neden benim için çok anlam ifade ediyor? Çünkü okul yöneticisinin, öğretmenin ve öğrencinin motivasyonunu artırıyor. Nitelikli bir şekilde marka okullarımızın, marka öğretmenlerimizin sayısını artırarak Muğla'nın motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz. İyi ki varsınız. Elinize, emeklerinize sağlık.  Başarılarınızın daim olmasını diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından 2018-2019 eğitim öğretim yılında yürüttükleri başarılı projeler ile Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi alan 27 okulumuzun müdürlerine, 30 öğretmene ve e-Twinning Okul Levhası alan 5 okula; Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE tarafından ödülleri verildi.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu e-Twinning Okul Levhası almaya hak kazandı. Ödülü okul müdürü Sayın Bilal DURSUN aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenlerimiz Sayın Sertaç ANBARLI ve Sayın Suna KARABOĞA ulusal ödül aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı TOKİ Şehit Albay Alim Yılmaz Ortaokulu öğretmenlerimiz Sayın Gönül KURAL ve Sayın Gülşah MUTLU ulusal ödül aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Muğla Turgutreis Anadolu Lisesi öğretmenimiz Sayın Ayfer DÖNMEZ GÜNGÖR ulusal ödül aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Menteşe 75. Yıl Anaokulu öğretmenimiz Sayın Nahile ATEŞ ulusal ve avrupa ödülü aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Dumlupınar İlkokulu öğretmenimiz Sayın Selma YAĞMUR MUTLU ulusal ve avrupa ödülü aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi öğretmenimiz Sayın Gülsüm ŞANLI ulusal ve avrupa ödülü aldı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu öğretmenimiz Sayın Seval GEGEZ ulusal ve avrupa ödülü aldı.

Ödül alan tüm okullarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

15-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-2020

 

 

 

 

 

15-01-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.