MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitimi Geliştirme Erasmus+ Eğitimi" ve "Muğla Yapay Zekayı Öğreniyor" protokolleri imzalandı

     Amacı; bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak olan Güney Ege Kalkınma Ajansı ( GEKA ) Destek Programı; Program önceliklerine hizmet eden eğitim verme, proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri gibi araçlarla destek vermektedir.      Destek Programının Öncelikleri; 1.Sanayi sektöründe yenilik, teknoloji, tasarım, markalaşma, verimlilik ve dış ticaret kapasitesinin geliştirilmesi, 2.Bölge turizminin çeşitlendirilerek dört mevsime yayılması ve hizmet kalitesinin artırılması, 3.Tarım ve gıda sektöründe kalite, verimlilik ve markalaşma kapasitesinin artırılması, 4. Üretici örgütlerinin geliştirilmesi, üretim odaklı kooperatifçiliğin güçlendirilmesi, 5.Bölgedeki yerel aktörlerin planlama, proje geliştirme/uygulama ve yenilikçi hizmet kapasitesinin artırılmasıdır.


Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hazırlanan ve GEKA tarafından desteklenmeye hak kazanan ,"Mesleki Eğitimi Geliştirme Erasmus+Eğitimi" ile ilgili "Muğla Yapay Zekâyı Öğreniyor" protokolleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ferman BULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Soner KAYA ve Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA) Uzmanı Mehmet Yasin KARTAL arasında bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda imzalandı.

     Bu bağlamda; ilimizde bulunan Mesleki Teknik Anadolu Liselerimizde görev yapan öğretmen ve idarecilerimize Erasmus Proje Yazma Eğitimi verilecek.

02.03.2020 tarihinde Menteşe Halk Eğitim Merkezinde başlayacak olan eğitim,06.03.2020 sona erecektir. Danışmanlık Eğitimi ise; 09.03.2020-13.03.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

07-02-202007-02-2020

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.