MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK "ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI" KAPSAMINDA MUĞLA'DAYDI

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' kapsamında Muğla'ya geldi.

"2023 Eğitim Vizyonu" kapsamında düzenlenen, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" adlı söyleşiye; Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Sayın Yelda Erol Gökcan, Sayın Mehmet Yavuz Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, MSKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin Töre, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Soner Kaya, il protokolleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Sayın Bakanımızın, kürsüye çıkmadan salonda dolaşıp samimi bir havada bilgi ve deneyimlerini paylaştığı söyleşide, Türkiye'nin eğitim alanında önemli bir birikimi olduğunu kaydetti. Konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  "Değerli arkadaşlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti eğitime çok emek harcadı. Köy Enstitülerinden, öğretmen okullarından bugüne çok emek verildi, güzel işler yapıldı. Kim ne yaptıysa teşekkür ederim. Geçmişte tuğla koyandan Allah razı olsun . Bizim ödevimiz ne, biz ona bakalım. Bir, iki, üç denildi. Biz de dört, beş, altı diyelim. Yeniden bir, iki, üç demeyelim. Islah edelim, zamanın ruhuna hürmet edelim. Bu neyi gerektirir?  Bu çocukların hakkını vermeyi gerektirir. Çocukların hakkını kim verecek? Biz vereceğiz, annesi, babası verecek, öğretmeni, yöneticisi, Bakanı verecek çocuğun hakkını. Çünkü çocuklar bizlere emanettir." dedi. 

Salonda bulunan meslektaşları tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan Sayın Bakanımız, programın sonunda meslektaşları ve öğrencilerle bir araya geldi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Meslektaşlarına her daim yanlarında olduğunu gösteren, meslek büyüğümüz olarak tecrübelerini aktararak farklı bakış açıları kazanmamızı sağlayan Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'a teşekkür ederiz.

20-02-202020-02-202020-02-202020-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020

        

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.