MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR  BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

Devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı kutlu yürüyüşün ilk ve büyük adımı olan 19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ya istiklal, ya ölüm"diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür. 

Kendi tarihini, kültürünü bilen; milli benliğine sahip çıkan ve değerlerini yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar. Bu imanla yola çıkan ve Samsun'da bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fedakâr milleti ile birlikte başlatılan kutlu yürüyüşü, zaferle taçlandırmıştır. Binlerce Mehmed'in damarlarındaki asil kandan aldığı kudretle kazandığı bu zaferin sürekli olması ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırması için bugünü, gençlerimize armağan etmiştir.

 

19 Mayıs, bir tarihin başlangıcıdır.

 

19 Mayıs, bir umudun ilk adımıdır.

 

19 Mayıs, karakterinde bağımsızlık olan bir milletin hangi şart altında olursa olsun denizden yol bulursa denizden, karadan yol bulursa karadan özgürlüğe, bağımsızlığa, mücadeleye yürüdüğü gündür.

 

         19 Mayıs; Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a ayak basarak, bağımsız ve özgür yaşamak uğruna en önemli yürüyüşü başlattığı, milletimizin tek yürek ve tek bilek olarak esaret zincirini kabul edemeyeceğini haykırdığı, Çanakkale ruhunun yeniden dirildiği, millî direnişin inançla şahlandığı, birlik ve beraberlik günüdür. Bugün, ufku gören aydınlık bir neslin temsilcisi olan sevgili gençlerimize emanet edilen gündür. "19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Anadolu'nun bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, gençlerimize armağan ettiği bu önemli günün 101. yıldönümünü kıvanç ve coşkuyla idrak ediyoruz.       

Sevgili Gençler!

      Ülkemizin müreffeh yarınları için umudumuz, gücümüz, güvencimiz sizlersiniz.

     İstiklâl mücadelemizin başladığı 19 Mayıs' ın "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak ilan edilmesi ve milletimiz tarafından tüm ülkede coşkuyla kutlanması, Cumhuriyet' i emanet ettiğimiz sizlere duyduğumuz bu güvenin göstergesidir. "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak" sözüyle sorumluluğumuzun çok büyük olduğunu, bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. , 

     Bu güven sebebiyledir ki; yüzlerinizde, gözlerinizde ve kalplerinizde mücadelemizi zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görmek istiyoruz. Bu aziz vatanın, ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha ileriye müreffeh ülkeler düzeyine taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyoruz.

       Bu duygu ve düşüncülerle, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, cehaletin karanlığını ilmin ışığıyla aydınlatacağına inandığımız, geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                Soner KAYA

                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.