MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SONER KAYA´NIN YIL SONU KARNE MESAJI.

Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Başta öğrencilerimiz olmak üzere fedakârca çalışmalarıyla sevgili yavrularımızı yarınlara hazırlayan öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize çok teşekkür ederim.  
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ  SAYIN SONER KAYA´NIN YIL SONU KARNE MESAJI.

Sevgili öğrencilerimiz,

           2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının 2. Dönem sonu karne heyecanını ne yazık ki bu gün hep birlikte sevgili öğrencilerimizle yaşayamamanın burukluğu içerisindeyiz. 16 Mart 2020 tarihinden bu yana Covid-19 salgın hastalık nedeniyle yüz yüze eğitimleri, evlerimizde uzaktan eğitim  şeklinde devam ettirdik. Bugün bu sürecin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ne yazık ki sizlerle birlikte karne heyecanını yaşayamadan, karnelere elektronik ortam aracılığıyla ulaşacaksınız. Bir kısmınız bir üst sınıfa geçeceksiniz, bir kısmınız da mezun olarak başka okullara devam edeceksiniz.

           Ülkemizin geleceği olan sizlersiniz, bizim sizlere güvenimiz tamdır. Sizleri düşünen, inceleyen, sorgulayan, eleştiren, teknolojiyi üreten ve yöneten, okumayı bir kültür haline getirmiş ve aynı zamanda ahlâki değerleri özümsemiş insanlar olarak görmek bizim en büyük temennimizdir.

           Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, geçirmenizi arzu ediyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

           Değerli meslektaşlarım,

           Eğitim-öğretim yılı boyunca özellikle de yaşadığımız bu salgın hastalık neticesinde ki pandemi sürecinde evlerinizden sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretlerinizden dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlerimizi yarınlara hazırlarken verdiğiniz emek her türlü takdire şayandır. Öğrencilerimizin bir yandan milli ve manevi değerlerimizi kuşanmalarını sağlarken diğer yandan akademik eğitimlerinde onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmalarınız ile yetiştirdiğiniz öğrenciler sayesinde olacaktır. Sizler olmasanız asla başaramayacağımızı biliyoruz.

           Bir meslektaşınız olarak dinlenmeyi sonuna kadar hak ettiğinize yürekten inanıyorum, tatilinizi en güzel şekilde geçirmenizi, tatilin verdiği fırsatla öğrencilerimizle daha dinamik bir şekilde buluşmanızı diliyorum.

           Saygıdeğer veliler,

           Sizlere öncelikle karnenin her şey olmadığını ifade etmek isterim. Başarının birden fazla etkene bağlı olduğunu göz önünde bulundurarak çocuklarınızı lütfen karne notlarına göre değerlendirmeyiniz. Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara hissettiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu ve ne kadar emek verdiğinizi biliyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

           Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu vazifemizde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

           20.06.2020 Cumartesi günü LGS'ye girecek tüm 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar dilerken sınav da görevi olan tüm yönetici, öğretmen ve diğer personele kolaylıklar diliyorum.

                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                      Soner KAYA

                                                                                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

           

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.