MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

        Bileğinde bükülmez kuvvet, zihninde kudret ve ilim, yüreğinde fazilet ve enerji dolu muazzez Türk Milleti'nin tarihi, vatanseverliği, cesareti, şecaati, fazileti ve çalışkanlığı ile insanlığa yol gösteren ihtişamlı zaferlerle doludur.

       Esaretin hiçbir türlüsüne, hiçbir zaman boyun eğmemiş olan kahraman Türk milletini, kendi öz vatanında tarih sahnesinden silmeye çalışan emperyalist güçlerin topyekûn saldırısına karşı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde asgarî imkânlarla başlatılan millî mücadelemiz 30 Ağustos 1922 günü büyük bir zaferle taçlandırılmıştır. Bu zafer Türk tarihinde yeni bir dönüm noktası olmuş ve böylece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasına giden yol sonuna kadar açılmıştır.

       Vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos tüm yurtta Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır. 98. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi, Kahraman Milletimizin, Büyük Atatürk'ün önderliğinde kadın, erkek, genç, yaşlı, her kesiminin canını dişine takarak kanıyla yazıp tarihe armağan ettiği eşsiz kahramanlık destanıdır.

       Bu vesileyle, büyük zaferin  98. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere, canları ve kanlarıyla vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi, bu uğurda her türlü maddî ve manevî  fedakârlığı göstermiş olan gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, yüce Türk milletinin ve kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ederim.

                                                                                                                                                                                                                          Soner KAYA

                                                                                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.