MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SONER KAYA' NIN 10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SONER KAYA' NIN 10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SONER KAYA' NIN 10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

            Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Büyük Milletimizin destansı bir mücadeleyle kurduğu Cumhuriyetimiz onun önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal, bu mücadelede gösterdiği inanç ve kahramanlıkla tüm dünyanın hayranlığını ve takdirini kazanmıştır. Dönemin İngiltere Başbakanı Lloyd George'un, "Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı." sözleri Atatürk'ün ne denli büyük lider olduğunun kanıtıdır.

 

            Mustafa Kemal'i anlamak için şu sözlerine dikkat çekmek isterim; "İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik geçici Mustafa Kemal? İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim girişimlerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

            Bizler bugünlerde onun eserlerini daha derinden düşünüp hissediyor, dünya çapında bir lidere sahip olmaktan duyduğumuz gururu bir kez daha yaşıyoruz. Onun emanetlerine sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak en önemli görevlerimizdendir.      

            Bu değerli mirasımıza her koşulda sahip çıkmalıyız. O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize 2023 hedeflerimize doğru inançla yürümeyi kendimize ilke edinmeliyiz.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 82. yıldönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Atatürk'ün silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 

            Ruhun şad olsun!

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.