MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yaşayan Okullar" ve "Eğitimde İyi Örnekler Projeleri" Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu.Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler ve Yaşayan Okullar Projesi ödülleri, Covid-19 pandemisi sebebiyle çevrimiçi olarak düzenlendi ve  ödüller sahiplerini buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde yer alan; "İnsan kaynağının verimli kullanılması ve hakkaniyetli bir şekilde ödüllendirilmesi", "Eğitim ortamları ve insan kaynaklarının geliştirilmesi", "Yenilikçi uygulamalara imkân sağlanması" hedefleri doğrultusunda düzenlenen yarışmaların tamamı iki ayrı portal da yürütüldü.

Menteşe'de tüm okul/kurumlarda sürekli gelişim vizyonuna sahip güvenilir ortamların oluşturulması, bu ortamlarda iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul/kurumlar tarafından model alınması amacıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "Eğitimde İyi Örnekler Yarışması" ve "Yaşayan Okullar Yarışması" gelen başvuruların değerlendirilmesi ile ödül almaya hak kazanan okulların belirlenmesi süreçleri tamamlandı.

Yarışma süresince İlçemizden okul/kurumlar tarafından Eğitimde İyi Örnek Yarışmasına 23 başvuru, Yaşayan Okullar Yarışmasına 14 başvuru yapıldı ve başvurular İlçe  Tasnif  Kurulu tarafından değerlendirildi. İl Tasnif Kurulu değerlendirmesinden  geçen 7 proje, Saha değerlendirmesi sonucu ödül almaya hak kazanmıştır.

                 2019-2020 EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER YARIŞMASI SAHA DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Sıra No

Okul Adı

Proje Adı

Proje Alanı

Derecesi

1

TOKİ Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz İlkokulu

Stem ve Kodlama ile atılan ilk adımlar

Bilim ve Teknoloji

İkinci

2

Özel Yönelt İlkokulu

Minik Ekolojik Okuryazarlar Uğur Böcekleri Sürdürülebilir Yaşamı Öğreniyor

Etkin Öğretim

İkinci

              

2019-2020 EĞİTİMDE YAŞAYAN OKULLAR YARIŞMASI SAHA DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

3

Şemsiana Anaokulu

Gez, Gör, Eğlen

Bahçe Tasarım Alanları

İkinci

4

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi

Sanat Sokağı

Sanat ve Kültür Koridoru

Birinci

5

Cumhuriyet Ortaokulu

Sanat ve Kültür Koridorumuz

Sanat ve Kültür Koridoru

İkinci

6

Türdü 100. Yıl Ortaokulu

Yaşayan Koridorlar

Sanat ve Kültür Koridoru

Üçüncü

7

Şemsiana Anaokulu

Drama ve Masal Atölyesi

Drama Atölyesi

İkinci

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Soner KAYA yaptığı açıklamada, "Muğla'da eğitimin kalitesinin yükselmesine ön ayak olan Proje süresince değerli katkılarını bizlerden esirgemeyen ve iyi örneklerin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan tüm okul/kurumlarımızın yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca değerlendirme sürecinde vermiş oldukları desteklerden dolayı İlçe Strateji Şube Müdürümüze, İlçe Koordinatörümüze,  İlçe Tasnif Kurulu Üyelerimize, ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.