MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI.

       Kaya mesajında; "İlçemiz genelinde 17.200 öğrenci ve 1.577 öğretmenimizle girişimci, vizyoner, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten, donanımlı ve sahip olduğu bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, mutlu bireyler yetiştirebilmek için faaliyet gösterdiğimiz çok özel ve sıkıntılı bir dönemi daha geride bırakıyoruz.

       Kıymetli Öğrencilerim, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı  birinci dönemi  boyunca tüm dünyayı etkilen Pandemi süresince çok özel şartlar ve kararlar içerisinde göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum.

       Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, öğretmenlerimizin öncülüğünde soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, mutlu, insan haklarına saygılı, meselelere çağdaş yaklaşımlarla çözüm bulabilen, yerel veya evrensel temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor.

      Bugün, emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Her zaman yaptığımız o karne merasimlerini yaparken sevinçlerinizi, üzüntülerinizi maalesef sizlerle birlikte yaşayamayacağız. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde istenilen notlar olmayabilir. Sevgili Çocuklarım, karnelerinizden yola çıkarak gerekli kazanımları yapacağınıza, düzenli ve planlı bir çalışmayla bunları telafi edeceğinize inanıyorum.

       Birinci dönem içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor, başarılarının hayatları boyunca devamını diliyorum.

       Değerli Meslektaşlarım, Birinci dönem boyunca yapmış olduğunuz özverili çalışmalar ve göstermiş olduğunuz sabır, gayretlerden  dolayı her birinizi  ayrı ayrı tebrik ediyorum.

      Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un tabiriyle 'Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında "İyi ki öğretmenim" diyen koca yürekli öğretmenlerim,'' sonuna kadar hak ettiğinize yürekten inandığım tatilinizi en güzel şekilde geçirmenizi, tatilin verdiği fırsatla öğrencilerimizle daha dinamik bir şekilde buluşmanızı diliyorum.

      Saygıdeğer Veliler, Sizlere öncelikle pandemi döneminde yaşadığımız zorlu süreçte desteklerinizden, katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı yarınlara daha güçlü, donanımlı, hazırlayabilmek için bu süreçte okullarımızı evlere taşıdık. Sizler de çocuklarımızla birlikte okullu olmayı başardınız. Sizlere karnenin her şey olmadığını ifade etmek isterim. Başarının birden fazla etkene bağlı olduğunu göz önünde bulundurarak çocuklarınızı lütfen karne notlarına göre değerlendirmeyiniz.

       Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara hissettiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu ve ne kadar emek verdiğinizi bilmekteyiz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

       Onlara; doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu vazifemizde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

       2020?2021 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminin sonunda, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı, sevgi ve esenlikler diliyorum.

                                                                                                                                                                                         Soner KAYA

                                                                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.