MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. YARIYIL KUTLAMA MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SONER KAYA'NIN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. YARIYIL KUTLAMA MESAJI.

       Öğrencilerimizin okullarına ve öğretmenlerine uzun bir aradan sonra tekrar kavuştuğu 2020-2021 eğitim öğretim yılının  2. yarıyılına  başlıyor olmanın mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

       Değerli öğretmen arkadaşlarım, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak, onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakarlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür ederim. Sizlerle meslektaş olmanın verdiği gururla şahsınıza ve üstün gayretlerinizle yetişen geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi dilerim.

       Bütün bir dünyayı etkisi altına alan salgın süreci, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim öğretim alanını da çok büyük oranda etkilemiş ve "yeni normal" olarak ifade edilen bir standartla bizleri tanıştırmıştır.

       Yaklaşık bir yılı kuşatan bu dönemde, kısmi ve kontrollü olarak yüz yüze eğitim yapılmış olsa da genel olarak uzaktan eğitim İle öğrencilerimizin bu noktadaki ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmıştır.

       Salgını önleme adına Devletimizin öncülüğünde alınan tedbirler ve dünya çapındaki bilimsel gelişmeler bu sürecin sonunun yaklaştığını da bizlere müjdelemektedir. Lakin bu konuda gösterilecek en ufak bir rehavetin, tüm emekleri zayi edeceği de hem yöneticilerimizin hem de bilim insanlarının altını çizdikleri hususlardır.

       Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un öncülüğünde okullarımız, salgın döneminin gereklerine en uygun şekilde yüz yüze eğitime hazırlanmışlardır. Daha önceden kamuoyuna da duyurulduğu üzere salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy statüsündeki yerleşim yerlerindeki okullarımızda haftada 5 gün, 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılının 2. Yarıyılının ilk günü, 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer kademelerde de yüz yüze eğitime başlayıncaya kadar uzaktan eğitime devam edilecek olup, tüm sınıflar düzeyinde en kısa sürede yüz yüze eğitime geçilmesini ümit ediyoruz.

       Tüm okullarımızın bahçelerinin tekrar öğrencilerimizin sesleriyle süslendiği; öğretmen odalarının tekrar eğitim adına yapılan sohbet ve muhabbetlerle şenlendiği; sınıflarımızın tekrar hayat bulduğu günlere erişmek dileği ile 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Yarıyıl Döneminin hayırlı, verimli, huzurlu ve sağlıklı geçmesini temenni eder; sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım.

                                                                                                                                     Soner KAYA

                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.