MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI.

        Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu, hayatın her alanında merhametin, sevginin, hoşgörünün, fedakârlığın, özverinin timsali kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır.

      Kadın, bir milletin bağımsızlığı özgürlüğü ve güneşli yarınlarıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  de dediği gibi "Dünya´da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez."

        Vatan uğrunda   birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde Şerife Bacı´ların Kara Fatma´ların torunları olan  Türk kadınları o gün olduğu gibi,  bugün de  aynı azim ve kararlılıktadır. Medeniyet değerlerimizin güvenle gelecek nesillerimize aktarılmasında başrolü üstlenen, asil milletimizin istiklal ve istikbalini muhafaza için can feda eden, kahraman şehit ve gazi evlatlar yetiştiren, gönlü temiz, iradesi sağlam, eli bereketli, duruşu asaletli, başı dik, yüreği pek kadınlarımızı saygıyla selamlıyor, dünden yarına hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

                                                                                                                      Soner KAYA

                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.