MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı Muğla'da Ziyarete Açıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatmak üzere projelendirdiği, "Dijital Tır", 7. durağı Muğla'ya geldi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı Muğla'da Ziyarete Açıldı

Türkiye turuna 19 Şubat'ta Edirne'den başlayan tır, Tekirdağ, Balıkesir, Manisa, İzmir ve Aydın'ın ardından Muğla Cumhuriyet Meydanı'nda Covid-19 tedbirleri kapsamında kapılarını açtı.

52 haftada 52 ilin ziyaret edilmesinin planlandığını belirten Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun,iç hacmi 40 metrekare olan tırın girişinde, yüksek teknolojiyle donatılmış holografik bir sunucunun ziyaretçileri karşılayacağını belirtti.Tırda; sihirli ayna,Fatih Sondaj Gemisi'nin holografik görüntüsü olan üç boyutlu sanal kutu,İHA deneyimi imkanı sağlayan harekete duyarlı ekran ve yeşil perde bölümleri bulunmaktadır.

02.04.2021 Cuma Günü Muğla'dan ayrılacak olan Dijital Tır'ı Muğla Valisi Orhan Tavlı,İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre,İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ve şube müdürleri ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

31-03-202131-03-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.