MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZIN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SONER KAYA'YA ZİYARETİ

Uluslararası Araştırma ve Bilim Yarışmasında "Dünya Birincisi" olan öğrencimiz Çağlayan ASLAN ve "Dünya İkincileri" öğrencilerimiz Sudenaz Fatma ÖNER ve Bora DERE,Proje Danışmanı Mehmet Ali ONARAN ile beraber İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Soner KAYA'yı makamında ziyaret ettiler.
DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZIN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SONER KAYA'YA ZİYARETİ

Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni   Mehmet Ali Onaran danışmanlığında Endonezya Genç Bilimadamları Derneği'nin  düzenlediği uluslararası proje yarışmasında 1000 proje arasından 400 tanesi dünya finalisti olmuş ve 400 proje arasından Canlı Bilim Alanında "led ışıklarının balıkların büyümesi üzerine etkisi" çalışmasıyla Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi öğrencisi Çağlayan ASLAN Dünya birincisi olarak altın madalya almaya; Çevre Bilim Kategorisinde de Biyoloji Dalında meyve yapraklarından (badem) antifungal  antibakteriyal bayer madde elde etme çalışması ile Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Naz Öner Dünya ikincisi olarak gümüş madalya aldı.

    Aynı yarışmadan Çevre Bilimleri Biyoloji Dalında bitki yapraklarından biyosorpsiyon  elde edilip, suyunun temizlenmesiyle yeni yöntemler konusunda Muğla Özel Yönelt Fen Lisesi öğrencisi Bora DERE, Dünya ikincisi olarak gümüş madalya ödülüne layık görüldü.

22-04-2021

22-04-202122-04-202122-04-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.