MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENTEŞE LGS'YE HAZIR

   6 Haziran 2021 Pazar Günü ülke genelinde 1 milyon öğrencinin gireceği LGS "Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı" iki oturum şeklinde yapılacak.09:30 da başlayacak olan birinci oturuma öğrencilerin, en geç saat 09:00'da okullarında hazır bulunmaları gerekiyor. 75 dakika sürecek birinci oturumun ardından 45 dakika ara olacak. Öğrencilerin bu arada okul bahçesinden ayrılmalarına izin verilmeyecek. İkinci oturum saat 11.30'da başlayacak ve 80 dakika sürecek. Sınav saat 12.50 de sona erecek.
MENTEŞE LGS'YE HAZIR

                              Bin İki Yüz Yirmi Dört öğrenci sınava girecek

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner KAYA; 6 Haziran 2021 Pazar Günü LGS Merkezi Sınavına ilçemizde   29 okul ve 1 tane evde sınav olmak üzere 86 sınav salonunda, 1224 öğrencinin  katılacağını belirtti. Tüm okulların "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" doğrultusunda "Okulum Temiz Belgesi" aldığını ifade eden Soner KAYA,  Menteşe İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü olarak LGS Merkezi Sınavı öncesinde ilçe genelinde okullarımızda tüm hazırlıkların titizlikle tamamlandığını ifade etti.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner KAYA; Covid-19 tedbirleri kapsamında Menteşe Şehit İlhan Ziya Dağdaş MTAL ve Zübeyde Hanım MTAL tarafından üretilen 30 bin maske, 25 bin kişisel dezenfektan ve 1 buçuk ton yüzey dezenfektanından oluşan hijyen paketlerini sınav yapılacak okullara gönderileceğini ifade etti.

Veliler okul bahçelerine alınmayacak

      Covid-19 tedbirleri altında gerçekleştirilecek olan LGS sınavında okul bahçelerine velilerin alınmayacağını ifade eden Töre, "Öğrencilerimiz sınava kendi okullarında girecekler. Okul bahçelerine salgın tedbirleri gereği velilerimizi alamıyoruz. Kapı önlerinde sosyal mesafeyi engelleyecek kalabalıkların oluşmaması için velilerimizden ricamız, zorunlu olmadıkça okula gelmemeleri. Öğrencilerimizin birinci oturum sonrası verilecek arada okul bahçesi dışına çıkmalarına izin verilmeyeceği gibi veliler de okul bahçelerinden içeri alınmayacaklar. Velilerimizin içleri rahat olsun, öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçları için tüm okullarımızda su, meyve suyu, gofret, kek, kraker vb ikramlar hazırladık. Ayrıca her okulumuzda rehber öğretmenlerimiz okul bahçelerinde öğrencilerimizin yanında olacaklar." dedi.

     Sınava giriş belgelerinin sınav salonlarında öğrencilerin sıralarında hazır olacağını belirten İlçe Milli Eğitim  Müdürü Soner KAYA, "Sınava gelirken öğrencilerimiz yanlarında mutlaka geçerli kimlik belgesi bulunduracaklar. En az iki adet koyu siyah kurşun kalem, 1 adet kalemtıraş, iz yapmayan silgi ile sınava gelecekler. Eğer isterlerse etiketi çıkarılmış şeffaf pet şişede suyu yanlarında bulundurabilirler. Ancak cep telefonu, akıllı saat vb dijital araç gereçler sınav salonlarına alınmayacak.  Öğrencilerimiz mutlaka, sınava gelirken getirmeleri gereken kimlik belgesi, kalem, silgi ve kalemtıraşı sınavdan bir gün önce hazırlamalıdır." mesajını iletti.

                Menteşe LGS Merkezi Sınavına hazır

 6 Haziran 2021 Pazar Günü yapılacak LGS öncesinde öğrencilerimizin ve sınav görevlisi öğretmenlerimizin gerçek sınav ortamını deneyimlemelerini sağlamak amacıyla Menteşe Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu'nda LGS provası İl Milli Eğitim Müdürümüz SN. Pervin TÖRE ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Soner KAYA'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

04-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.