MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Soner KAYA'nın Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Mesajı.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Soner KAYA'nın Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Mesajı.

 

       "Sevgili öğrenciler, geçtiğimiz yıl mart ayından bu yana ülkemizi de etkisine alan COVİD-19 salgın nedeniyle  okullarımız kapalı olsa da, uzaktan eğitimlerle sizler bu sınava hazırlandınız. Gayretle, inançla çalışmalarınızı sürdürdünüz. Hepinizi yürekten kutluyorum.

        06.06.2021 Pazar günü Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak olan sınavın ardından 8. sınıf öğrencilerimiz bir üst eğitim kademesi olan ortaöğretim kurumlarına geçiş yapacaklar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sınav sürecini geçirebilmeleri için tüm önlemlerimizi aldık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Menteşe eğitim ailesi olarak coşku ve heyecanla yol aldığımız eğitim öğretim yılının pandemi nedeni ile kesintiye uğramasının hemen ardından başlayan uzaktan eğitim sürecinin sonuna geldik.

       Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği bu dönemde okulundan, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalan sevgili çocuklarım; sizlerin gayretine, umuduna ve inancına şahitlik etmekten büyük bir kıvanç duyuyorum. Bu süreci sabırla, asla vaz geçmeden, pes etmeden yönettiniz. Bakanlığımızın özverili çalışmalar neticesinde yürüttüğü uzaktan eğitim faaliyetlerini dikkatle takip ettiniz.

      Öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimiz için Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınav yapılacak okullarımızı her yönden hazır hale getirdik. Öğrencilerimizin, velilerimizin, idareci ve öğretmenlerimizin içi rahat olsun sınav sürecini başından sonuna kadar büyük bir hassasiyetle takip ettik ve sınav esnasında da takip etmeye devam edeceğiz.

       LGS'ye girecek olan sevgili çocuklar; sizler büyük bir gayretle sınava hazırlandınız, ter döktünüz, çaba gösterdiniz. Unutmayın ki sizler aldığınız puanlar ve sınav sonuçlarından ibaret değilsiniz. Milletimizin damarlarında dolaşan can suyu sizlersiniz. Birbirinden farklı benzersiz kabiliyetleriniz ile vatan toprağında açan rengârenk çiçeklersiniz.

        Liseye Geçiş Sınavı'na girecek olan 8.sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınavda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize muvaffakiyetler temenni ediyorum.

                                                                                                                  Soner KAYA

                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

                  

                                                                                                                                                                      

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.