MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Soner KAYA'nın Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Soner KAYA'nın Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı

Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler,

Eğitim hayatınızın önemli dönüm noktalarından biri olan Lise döneminizin bitmesiyle 2020-2021 eğitim öğretim yılında üniversitede öğrenim görmenizi sağlayacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz. Bu yıl dünyayı ve ülkemizi ciddi bir şekilde etkileyen salgın sürecinde gösterdiğiniz sabır ve irade ile dünyadaki akranlarınıza örnek oldunuz.

 Bu sınavla büyük ölçüde hayatınıza yön vereceksiniz. Sınavın, hayatınızın sonu olmadığını unutmayın. Sizlerin yıllardır kendi gayret ve çabalarınızla birlikte ailelerinizin destekleriyle, öğretmenlerinizin rehberliğinde elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandığınızı biliyorum.

Her biriniz sahip olduğunuz potansiyel ile bu güzel ülkenin en kıymetli cevherlerisiniz. Unutmayınız ki sadece ailenizin değil, aynı zamanda milletin istikbalisiniz. Yarınlarınızın temelini atacağınız yükseköğrenim sınavında hepinize başarılar diliyorum.

Değerli veliler,

 Hayatlarına şekil vermek üzere üniversite yoluna çıkmak için ilk adımlarını atacak olan sevgili gençlerimizin bu günlere gelmesinde şüphesiz büyük emekler verdiniz. Güzel günlerinde ve sıkıntılarında onlara sığınacakları güvenli birer liman oldunuz. Sınav günü de onlara liman olmanız için sizlere ihtiyaçları olacaktır.

 Başarı için birçok yol vardır. Yükseköğrenim görmek hayattaki seçeneklerinden biridir. Anne ve baba olarak görevinizin, çocuğunuza iyi bir eğitim hayatı sağlamak olduğu kadar, ona hayatı sevdirmek ve yaşama sevincini aşılamak olduğunu göz ardı etmeyelim ve her daim onların yanında olalım.

Bu duygu ve düşüncelerle sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar, sınavda görev alacak öğretmenlerimize ve tüm görevlilere kolaylıklar diliyorum.

                                                                                                                 

                                                                                                                     Soner KAYA

                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.