MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER KAYA'NIN "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SONER  KAYA'NIN

       Yeniden dirilişimizin, hainlere karşı birlik oluşumuzun; tanklara ve silahlara karşı sadece yüreğimizle ve elimizde al bayrağımızla karşı çıkışımızın, aynı zamanda tüm dünyaya Türk Milleti'nin varlığını ve gücünü bir kez daha kanıtladığımız bir "15 Temmuz" darbe girişiminin beşinci yıldönümündeyiz.

      Tarih boyunca her şart ve zaruret halinde tek yürek olan aziz milletimiz, kahramanca mücadele ederek varlığını ve birliğini korumayı başardı. Dün bağrında Sultan Alparslan'ı Fatih'i ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştiren bu topraklar, o günde Şehit Ömer Halisdemir ile bu vatanın asıl sahiplerinin kim olduğunu bir kez daha teyit etmiştir. İstiklali için, devletini ve demokrasisini korumayı görev addederek canı pahasına milli iradeye sahip çıkan kahramanlar hem ülkemiz için hem de tüm mazlum uluslar için bir umut ışığı olmuştur.

     Hain FETÖ darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. Bağımsızlığına, demokrasiye ve özgürlüğüne bağlı olan Aziz Türk Milleti 15 Temmuz gecesi hainlerin karşısına bedenlerini siper etti. Tankların önüne yattı, namluların ucunda durdu! 15 Temmuz gecesi bir kahramanlık destanı yazıldı. 251 vatandaşımız Demokrasi uğruna, vatanı uğruna bu ülke için canını feda etti. 2196 vatandaşımız bu gecede gazilik mertebesine erişti. Hain darbe girişiminin üzerinden geçen beş yıllık sürecin ardından o gecenin kahramanı olan şehitlerimiz mezarları başında anılıyor.

     Bu vesile ile milli birlik ve beraberliğimiz, vatanımızın selameti, bayrağımızın dalgalanışı ve tüm dünyaya Türk Milleti'nin şanlı adını bir kez daha asaletle yazdıran aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. 

                                                                                                                            Soner KAYA

                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

14-07-202114-07-202114-07-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.