MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İDRİS KÖMÜRCÜ'NÜN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşal Rütbesi" ile "Gazilik" unvanının verildiği günün yıldönümünü "Gaziler Günü"  olarak kutlamaktayız.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İDRİS KÖMÜRCÜ'NÜN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

  

Ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımızın müdafaası için, vatanını canından aziz bilerek Gazilik mertebesine ulaşan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca vatanı ve bağımsızlığı için milli birlik ve beraberliğinden güç alarak tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, hür yaşamayı bilmiştir.

Toplumumuzun yüksek ahlaki özelliklerinin başında gelen vefa duygusu ile çocuklarımıza ecdadını öğretmek için üzerimize düşeni yapacağız. Böylelikle tarihini ve kutsal değerlerini özümseyen evlatlarımız daha büyük işler yapmak için çıkacakları yolda geçmişten aldıkları dersle geleceği teminat altına alan bir nesil olacaktır.

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları!

Hayatının baharında "vatan" demiş, "bayrak" demiş kolunu, bacağını, gözünü, sağlığını ülkesine ve milletine helal etmiş kahramanlarımız; biliniz ki sadece bir gün değil, bir ömür kalplerimizde olacaksınız.

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor; yaşayan gazilerimize sağlık ve mutluluk içinde uzun bir hayat temenni ediyorum.

 

                                                                                                İdris KÖMÜRCÜ

                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

                                                                                                

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.