MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İdris KÖMÜRCÜ'nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

       Esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Cumhuriyet'in 98. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İdris KÖMÜRCÜ'nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

       Aziz milletimizin medeniyet tarihi boyunca zerrece taviz vermediği istiklal ve istikbal mücadelesi Kurtuluş Savaşı'nın ardından büyük bir zaferle neticelenerek 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan ve kendi geleceği hakkında hiçbir baskıyı ve yönlendirmeyi tanımayan ulusumuz, her türlü ahval ve şerait içinde dahi bu iradesini ortaya koymuş, ülkesinin bekasını ebediyete kadar koruyacağını tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." sözünde ifade olduğu üzere vatan müdafaası zaruret olduğunda her şart ve her koşulda milletimiz yeniden kenetlenmiştir.

     Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur.

Cumhuriyet, büyük bir çağdaşlaşma projesidir. Cumhuriyet; aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır.

ATATÜRK'ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyet'i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin tek görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 98 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır.

     Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Cumhuriyetimizin çok kıymetli değerlerini, bu toprağın çocuklarına aktarmak üzere yılmadan çalışacağız. Evlatlarımızı, dünya ile rekabet ederken, değişimi ve gelişimi yakalayan özgüven sahibi bireyler olarak yetiştirerek kendi hikâyemizi yazacağız.  Milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, sanata duyarlı, iyiliğin ve şefkatin gücüne inanan, insan haklarına saygılı, yılmadan azimle çalışan nesillerle ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin gökyüzünde dalgalandıracağız.

    Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

                                                                                                                                                                          İdris KÖMÜRCÜ

                                                                                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.