MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İdris KÖMÜRCÜ'nün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

10 Kasım 1938 günü ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; 83. ölüm yıl dönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İdris KÖMÜRCÜ'nün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

     Devletlerin, ulusların tarihinde önemli dönüm noktaları ve bu dönümlere imza atan liderleri vardır. Bizim tarihimizin de Alpaslan'dan Osman Gazi'ye, Fatih'ten Kanuni'ye böylesi muhteşem dönüm noktalarına imza atmış liderlerimiz, devlet büyüklerimiz olmuştur. Bu onur listesinin 20. yüzyıldaki mihenk taşı, Mustafa Kemal Atatürk'tür.

       Tarihin her sayfasına acı ve şanlı hatıraların altın harflerle kazındığı bir mirasın sahibi Yüce milletimiz, kendini milletine adayan liderini hiçbir zaman unutmayacaktır. O'nun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

      Türk ve dünya tarihinde kıymetli bir yer edinmiş Büyük Önder, "En büyük eserim." dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesile, genç nesli biz öğretmenlere emanet  etmiştir. Çanakkale'de, Süveyş'te, Kuzey Afrika'da, Kafkaslar'da, Balkanlar'da düşmanla göğüs göğse çarpışan, 19 Mayıs'ta başlattığı Kurtuluş Savaşı'yla topraklarımızdaki işgale son veren, bedenen toprağa karışacağını bilse de ilelebet payidar kalacağına inandığı cumhuriyeti kuran,  mutlu yarınlar için; uygar, aydınlık Türkiye için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve dünyada tek Başöğretmen sıfatına sahip devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, "Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar" demek suretiyle kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.

      Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz; Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunan nesiller yetiştirmektir.

      Milletçe en büyük görevimiz: Atatürk'ün "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." veciz sözünde ifadesini bulan emanete sahip çıkmaktır.

      Bu vesileyle ebediyete intikalinin 83. yılında İstiklal mücadelemizin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, ruhları şad olsun.

                                                                                                                                                                                    İdris KÖMÜRCÜ

                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.