MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İDRİS KÖMÜRCÜ'NÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

      Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri'nin kendisine verdiği "Başöğretmen" unvanını kabul etmesinin de yıldönümü olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle Başöğretmenimiz Atatürk'ü saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.
İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İDRİS KÖMÜRCÜ'NÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

      Atatürk, ulusal bütünlüğümüzün kurulmasında ve geliştirilmesinde, Türkiye'nin çağdaşlaşmasında en önemli görevi öğretmenlere vermiştir. O'nun; "Ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğitimciden yoksun bir ulus, henüz ulus adını alma yeteneğini kazanmamıştır" sözleri bunun en güzel örneğidir.

     Öğretmenlik bir mesleğin ötesinde, milletin bize yüklediği sorumlulukların ifasıdır. Bunun için tüm meslek erbapları işe giderken bizler öğretmenler okula gideriz. Bizi burada bekleyen ve keşfetmemiz,  yön vermemiz,  yol açmamız,  yolda harekete geçmemiz yani kısacası hayata hazırlamamız gereken dünyalar var; ve biz bu kadar şey ve dahasını yaparken silgi kullanmadan, özenle, itinayla,  özveriyle,  samimiyetle ve şefkatle davranmak zorundayız.

    Yaptığı dokunuşlarla geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın ümit ışıkları çocuklarımızın ruh ve karakterlerinin şekillenmesini sağlayan, millet olarak inşa ettiğimiz medeniyetimizi imar edip ayakta tutacak nesilleri yetiştiren, ferden fert her birimizin hayatında unutulmaz izler bırakan, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve hürmetle yad ediyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.  

                                                                                                                                                                                                         İdris KÖMÜRCÜ

                                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.