MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İdris KÖMÜRCÜ´nün 1. Dönem Sonu Mesajı.

Menteşe ilçesi eğitim ailesi olarak başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımız  ile velilerimizin özverili çalışmalarıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının 1. dönemini kovid-19 salgınının gölgesinde tamamladık. Dönemin başarıyla tamamlanmasında gösterdikleri gayret ve fedakârlıkları sebebiyle eğitim çalışanlarımıza ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İdris KÖMÜRCÜ´nün 1. Dönem Sonu Mesajı.

Ülkemizin yarını, umudu sevgili öğrencilerim;

Sizler güçlü Türkiye'nin teminatı, evimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz. Aldığınız notlar sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Sizleri, aydınlık yarınlara hazırlandığınız bu zorlu salgın döneminde yılmadan, yorulmadan, gayretle çalışmaya devam ettiğiniz için her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Bütün, çalışmalarımızın, hayallerimizin, hedeflerimizin ve telaşlarımızın başköşesinde hep sizler varsınız. Bugün,  bir dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların neticesi olan karnelerinizi alırken sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Ülkemizin yarınlarına uzanan bu yolda attığınız her adımda sizlerin yanındayız.

Geleceğin mimarı değerli meslektaşlarım,

"Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil." sözünden hareketle bu toprakların sesini hayallerini ve rüyalarını bu sınırların çok daha ötesine taşıma yolculuğunda gücümüzü bu vatanın evlatlarından alıyoruz. Bugün elinden tuttuğumuz yüreğine dokunduğumuz her çocuk geleceğin bir yıldızı, istikbalimizin en güçlü teminatıdır. Yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizdir. Aklını ve ruhunu uyandırdığımız her evladımız, sizlerin rehberliğinde dünya tarihinde iz bırakan işlere imza atacaklar. Bu salgın döneminde büyük gayret göstererek yürüttüğünüz tüm çalışmaları yürekten kutluyor, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

Kıymetli velilerimiz,

Hayatımızın en önemli ve sevgili varlığı çocuklarımızı sadece karneye göre değerlendirmeyelim. Karne sadece çocuğumuzun değil, aynı zamanda hepimizin bir aynasıdır. Karne bizlere, çocuklarımızla ilgili ipuçları verecektir. Gelecekle ilgili yol haritası belirlemeye yardımcı olacaktır. Bu dönemde onları sorgulamak ve başkalarıyla kıyaslamak yerine; onların farklılıklarını anlamaya çalışarak her şeye rağmen onları destekleyerek özgüvenlerine katkı sağlayarak, iletişim içerisinde olarak ve onlarla bolca vakit geçirerek başarılarına çok büyük katkı sağlayacağımızı unutmayalım. Öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmelerden, onların ilgi ve yeteneklerini belirlemeye çalışalım.

Bu vesile ile bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile, tüm eğitim personelinin sağlıklı ve başarılı bir yarıyıl tatili geçirmesini dilerim.

                                                                                                                                                                                                                      İdris KÖMÜRCÜ

                                                                                                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.