MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kitabımı Paylaşıyorum Okul Kütüphanemi Zenginleştiriyorum" ProjesiMenteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından "Kitabımı Paylaşıyorum Okul Kütüphanemi Zenginleştiriyorum Projesi" başlatıldıMilli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi'' kapsamında ilçemizde tamamlanan kütüphanelerle beraber Menteşemizde kütüphanesiz okul kalmadı. Mevcut ve yeni tamamlanan kütüphanelerimizle birlikte,

- Sosyal yardımlaşmanın önemini kavratabilmek,

- Okul kütüphanelerimizdeki kitapları güncelleyebilmek,

- Kütüphaneleri öğrencilerin kullanımına sunabilmek,

 - Okul kütüphanelerindeki kitap sayı ve çeşitliliğinin arttırılmasına katkıda bulunabilmek,

 - Çocuklarda okuma, öğrenme, alışkanlığı ve zevkini geliştirebilmek amacıyla, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından "Kitabımı Paylaşıyorum Okul Kütüphanemi Zenginleştiriyorum Projesi" hazırlandı.

Sizde okullarımızda öğrencilerimizin daha fazla ve farklı kitap okumasında destek olmak istiyorsanız en yakın okulumuza kitap bağışında bulunabilirsiniz.
        "Kitabımı Paylaşıyorum Okul Kütüphanemi Zenginleştiriyorum Projesi" Temel Eğitim ve Ortaöğretim okul/kurumları ile tüm eğitim paydaşlarımızın katılımlarıyla okullarımızda ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde oluşturulan 'Proje Yürütme Kurulu' sayesinde ilçe/okul/sınıfta 'Ayın Kitap Kurdu' belirlenerek en çok kitap okuyan öğrencimiz ödüllendirilecek. Projemizin paydaşları ile yapılacak çalışmalar neticesinde ise okul kütüphaneleri zenginleştirilerek öğrencilerimiz daha fazla ve farklı kitap okuma fırsatı yakalayacak.

Her bireyin kendi potansiyeli doğrultusunda yapabilecekleri, zincir halinde etkileşimle topluma yansır ve toplum dönüşür. İnsanın bilgisi ve bilinci değişmeden ne dünya değişir ne de insan. Sen değiş ki dünya değişsin! Güçlü toplumun inşası zihinlerin güçlenmesiyle mümkün olacaktır.

Oku, fark et, insan değişsin.

Okut, fark yarat, insan gelişsin.

Bir kitap öner, toplum dönüşsün."KİTABIMI PAYLAŞIYORUM OKUL KÜTÜPHANEMİ ZENGİNLEŞTİRİYORUM" PROJE Yönergesi için  

TIKLAYINIZ!!

 


 

 

18-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.