MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Yüreği bağımsızlık aşkıyla atan bir milletin temsil edildiği, demokrasinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102.'inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

     Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde destansı bir bağımsızlık mücadelesi veren milletimiz, 23 Nisan 1920'de Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini atmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, gerek savaş yıllarında gerek daha sonraki dönemlerde milletimizin yolunu aydınlatmış, milli iradeyi hâkim kılmış, her türlü iç ve dış mihraklara rağmen, üstlendiği ağır sorumluluğu lâyıkıyla yerine getirmiştir. Böylelikle millî kimliğin, millî egemenliğin ve millî onurun eşsiz bir abidesi olmuştur.

     Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermek adına, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan´ı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir.

    Cumhuriyetimizin, çocuklarımızın omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın ifadesi olan 23 Nisan, bugün her ülkeden çocukların sevgi ve dostluk duygularıyla kaynaştığı evrensel bir bayram haline gelmiştir. Bizler de millet olarak tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte, bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan büyük kıvanç duymaktayız.

     İnanıyorum ki; çocuklarımız, ülkemizin gelişmesi ve demokrasimizin güçlenmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak kendilerine bırakılan bu muazzam  mirasa layık olacaklardır.

    Bu duygu ve düşüncelerle Meclisimizin ilk Başkanı, Milli Mücadelemizin Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da en içten dileklerimle kutluyorum. 

İdris KÖMÜRCÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.