MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sn.İdris KÖMÜRCÜ'nün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

      Bu gün, Samsun'da 19 Mayıs 1919'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları " Ya İstiklal Ya Ölüm "ilkesiyle millî mücadele meşalesini yaktıkları günün 103. yılını kutluyoruz. Unutmayınız ki sonsuza kadar sönmez niteliklerle donatılmış olan bu meşale, Türk gençliğince ilelebet muhafaza ve müdafaa edilecektir. Milletçe 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun.
İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sn.İdris KÖMÜRCÜ'nün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

      Türk milletinin kurtuluş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş mücadelesine başlamasının 103. yılına ulaşmış olmanın haklı gururunu ve tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz.

    Samsun Tütün İskelesi'ne demirleyen Bandırma Vapuru, sadece mürettebat ve yolcularını değil karanlık günlerin sonunda beliren büyük bir umudu da taşır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün 19 Mayıs 1919'da, Samsun'dan, vatanın her köşesine verdiği ses, Havza'da gürlemiş, Amasya'da körüklenmiş, Erzurum'da karara varmış, Sivas'ta bağımsızlığın ne pahasına olursa olsun gerçekleşeceğini ortaya koymuştur.

    Büyük bir gurur ve heyecanla kutladığımız 19 Mayıs 1919, Türk milletinin hür yaşama azminin, mücadele kararlılığının ve bükülmez cesaretinin tüm dünyaya haykırışının timsalidir. 19 Mayıs 1919'da kadınından çocuğuna, yaşlısından gencine kadar Türk milletinin her ferdi, sarsılmaz inanç ve imanla esarete boyun eğmemiştir. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyetini, ebediyen hür ve bağımsız olarak yaşatmaktır.

 

      Bugünün gençleri, yarının büyükleri değerli gençlerimiz,

 

      İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

Vatanını canından üstün tutan milletimizin her yaştan ferdinin verdiği  mücadele ve fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir.

      Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için sizler de çok çalışmalısınız. Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla  hedeflerimize ilerlerken, en büyük güvencemiz sizlersiniz. İstiklâl Mücadele'sinde Türk Gençliğinin vermiş olduğu mücadele ve fedakârlık, verilen mücadeleye ruh katmış, yön vermiştir. Sevgili gençler, sizlere verilmiş olan bu kıymetli hediyeyi yüz yıl önceki ruh ve inançla geleceğe taşıyacağınıza, bilimde ve teknolojide çağı yakalamış, hatta çağın üstüne çıkmış bir Türkiye inşa edeceğinize, vatan, bayrak ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutacağınıza inanıyoruz. Bu yolda yürürken tek rehberiniz akıl ve bilim olacaktır. Hiçbir gücün sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermeyeceksiniz. İnandığınız dava uğruna gerekirse canınızı bile ortaya koymaktan çekinmeyeceksiniz. Şühedanın kanıyla yoğrulmuş, nice zorluk ve yokluk içinde büyük bir özveriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak sizin en büyük görevinizdir. İnanıyorum ki, Türk Gençliği bütün tehditlerin üstesinden gelerek; ülkemizi çok daha aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır

      19 Mayıs, Türkiye'nin ve Atatürk'ün doğum günüdür. Bizler bu bilinçle geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bedenen, ruhen ve fikren kendini geliştirmiş genç nesiller için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

                                                                                                                                                                                              İdris KÖMÜRCÜ

                                                                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.