MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri NİSAN-MAYIS KTS eylem planı ropuru.

DKAB ve temel dini bilgiler derslerinde yer alan ahlak ve âdab-ı muaşeret ile ilgili konuların öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları, materyallerin hazırlanması ve kullanımı
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri NİSAN-MAYIS KTS eylem planı ropuru.

 

  Muğla Menteşe ortaokul ve lise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Muğla Kız And. İHL toplantı salonunda toplanarak Nisan-Mayıs ayının KTS konusu olan  " DKAB ve temel dini bilgiler derslerinde yer alan ahlak ve âdab-ı muaşeret ile ilgili konuların öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları, materyallerin hazırlanması ve kullanımı" hakkında Menteşe ilçemizde görev yapan Din Kül. Ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri görüşlerini açıkladılar.Karşılaştıkları sorunları dile getirdiler.Buna göre

1-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin yanında seçmeli olarak seçilen Hz.Muhammedin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersinin müfredatları içinde tekrar konuları olması zaman kaybına neden oluyor. Öğrenciler de isteksizlik uyandırıyor.

2-Orta okullarda seçmeli dersler 5,6,7.sınıflarda faydalı olabiliyor ama 8. Sınıfta sınava hazırlanma ve sınav kaygısından dolayı sadece Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelim oluşuyor.

3-Bazı veliler öğrencilerini yazın Kuran Kurslarına gönderdiklerinden dolayı gereksiz görebiliyorlar.

4-Liselerde seçmeli derse gereken ilgi ve alaka yok denecek kadar az.Orda da derslerin müfredatlarında tekrarlar mevcut bu durum sıkıntı oluşturuyor.

5-Liselerde öğrenciler  ÖSYM ye yönelik çalışma istiyor.Soru çözüm odaklı çalışmak istiyor.

6-Orta okullarda da olduğu gibi bazı veliler bu seçmeli dersleri gereksiz görüyorlar.

17-05-202217-05-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.