MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris Kömürcü'nün 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı yayımladı.  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6. yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize minnettarlığımızı ifade ediyor, bu fedakâr insanlarımıza   canı gönülden teşekkür ediyoruz. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris Kömürcü'nün 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı.

Bugün, aziz milletimizin gösterdiği cesaretin ve verdiği mücadelenin ardından kazanılan demokrasi zaferinin altıncı yıl dönümüdür.

 

"Vatan uğruna hayatlar feda olunan mukaddes bir ülke demektir." der Ziya Gökalp. Vatanını mukaddes görenler ise hayatlarını, ailelerini, sevdiklerini hatta canlarını hiç düşünmeden bir ülkenin uğruna feda edenlerdir. Türk milletinin geçmişinde topyekûn mücadele ettiği ve canını hiç düşünmeden ortaya koyduğu pek çok hadise vardır. Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı ve daha niceleri... Bu hadiseler ne kadar çoksa aziz milletimizin zaferleri de bir o kadar çoktur. 15 Temmuz da milletimizin sahip olduğu ulusal bilincin büyük bir cesaretle ortaya çıktığı bir demokrasi zaferidir.

 

15 Temmuz FETÖ Hain Darbe Girişimi karşısında  toplum, topyekün harekete geçmiş ve dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Gayri meşru yollarla ülkeyi, rejimi ve iktidarı yok etmeye, devirmeye çalışan kirli güç odakları, halkın direnişi ve kararlılığı sayesinde bertaraf edilmiştir.

 

Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü anarken aziz milletimizin her daim birlik, beraberlik içinde olmasını ve bir kez daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyor, gazilerimizin her birine sağlıklı ve uzun ömürler dilerken, bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

           

                                            İdris KÖMÜRCÜ

                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.