MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesaj.

       Milletimizin ve kahraman askerlerimizin şanlı mücadelesi ile kazanılan 30 Ağustos Zaferi'nin 100'üncü yıl dönümünü milletçe kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesaj.

     Şairin "karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak Kocatepe'den Afyon Ovası'na atlayacaktı" dediği Gazi Mustafa Kemal ve göğsünü vatan için siper eden kahraman Mehmetçiklerimiz bizlere şunu öğretti; tarihte zafere inancı hiç eksilmemiş milletimizi, top, tüfek korkutamaz, yıldıramaz...

       Büyük Taarruz

       Bu inancın ve kararlılığın tarihimizde zirve yaptığı anlar arasındadır.

    30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz'un  100'üncü yıl dönümünü,  büyük Türk milletinin mensubu olmak  gurur  ve heyecanıyla kutluyoruz. Tarihte eşine az rastlanır bir askerî başarıyla sonuçlanan bu unutulmaz zafer; Anadolu'nun siyasi coğrafyasını değiştirerek vatan toprağını, işgal karanlığından kurtarmıştır.

      Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 100. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. 

                                                                          İdris KÖMÜRCÜ

                                                                     İlçe Milli Eğitim müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.