MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.İdris KÖMÜRCÜ 'nün 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "gazilik" unvanı ile "mareşal" rütbesinin verilişinin 101. yıl dönümünde, 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın milletçe gururunu yaşıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.İdris KÖMÜRCÜ 'nün 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı.

       Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde, mareşallik rütbesiyle birlikte gazilik unvanının da verildiği gün "Gaziler Günü" olarak kabul edilmiştir. Çanakkale'den Yemen'e kadar onlarca cephede vatanın selameti için çarpışan gazilerimiz, milletimizin gönül hanesinde her zaman en üstün yere sahip olacaklardır.

       "Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır. " anlayışıyla tarih boyunca, vatanın kalıcılığı uğruna en ağır bedelleri ödeyen ecdada, saygı ve minnetimiz sonsuzdur. Bu bakımdan şehitlik ve gazilik makamları milletimiz için çok büyük anlamlar ifade eder.

       Tarihimizi şerefle yazan, şanlı zaferlerle süsleyen atalarımızın, gazi ve şehitlerimizin kutsal emaneti olan bu vatanı korumak ve yükseltmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu yetiştirmek en asli görevimizdir.

       Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan onur abidelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve huzurlu yaşam diliyor, 19 Eylül Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

                              İdris KÖMÜRCÜ

                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.