MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İdris KÖMÜRCÜ 'nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü idrak etmenin sevinç ve gururunu milletçe yaşıyoruz.  Geçirilen zorlu süreçler, verilen çetin mücadeleler neticesi elde ettiğimiz Cumhuriyet; birlik ve beraberliğimizin en hakiki  güvencesi olarak ebediyen yaşayacaktır.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İdris KÖMÜRCÜ 'nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

     Türlü İmkânsızlıklar  içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı; hürriyetimize kasteden bütün şer odaklarına, Türk'ün boyunduruk altında yaşayamayacağını gösterdikten hemen sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikrî kılavuzluğunda, bağımsızlığımızı taçlandıran büyük bir adım atılmış;  29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiştir.

    Cumhuriyet; millî varlığımızın tescil edilişi, egemenliğimizin adıdır. Ne mutlu bizlere ki kayıtsız ve şartsız biçimde bu ülkenin en büyük kazanımlarından biri olan Cumhuriyetin 99. yaşını kutluyoruz. Zor şartlarda kazanılmış bir yurttaşlığın ve özgürlüğün değerini onunla bildik ve her bir kişinin eşit haklara sahip olmasının kıymetini onunla anladık.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Cumhuriyet, kendisine bağlı olanlara en ileri aşamalara götüren imkânları verir." der. Biz de cumhuriyetle elde ettiğimiz imkânların şuuru içinde bu imkânları geliştirmek ve çağın gerekleriyle zenginleştirerek eğitim yolunu aydınlatmak gayesindeyiz. 

   Cumhuriyet kazanımlarıyla güçlenerek çağdaş medeniyetler içinde  hızla ilerleyen devletimiz; gelenekten aldığı zenginliği, milli ve manevi değerlerimizin ışığında geleceğe taşımaktadır. Bizi biz yapan kıymetlerin muhafaza edilmesinde, gelecek kuşaklara aktarılmasında Cumhuriyetin ve onun kurumlarının rolü çok büyük olacaktır.

    Cumhuriyetimizin ilanının 99. yılında İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını; öğretmen, asker, polis ve görev azmiyle çalışırken bu vatan uğruna canını feda etmiş her bir şehidimizi; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hürmet ve minnetle anıyor;  tüm öğrencilerimin, öğretmenlerimin, ve velilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

                       İdris KÖMÜRCÜ

                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.