MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Sn. İdris KÖMÜRCÜ'NÜN 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI MESAJI.

       Şanlı Kurtuluş Savaşı Zaferimizdeki askeri zekası ve devlet adamlığı ile özgürlüğü kısıtlanmış tüm coğrafyalara umut ışığı olmuş; sadece Türk dünyasının değil, bütün dünyanın kabul ettiği büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 84. yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Sn. İdris KÖMÜRCÜ'NÜN 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI MESAJI.

       Ömrünü vatanının ve milletinin bağımsızlığına adayan Mustafa Kemal Atatürk; milletinin de desteğini alarak başlattığı Milli mücadele hareketi ile esareti asla kabullenmeyerek, Türk Milletini tekrar ayağa kaldıran ve tarihe yön veren, bu yönüyle Dünya'nın da örnek aldığı bir devlet adamıdır.

       "Benim ölümlü vücudum bir gün toprak olacak, Türkiye Cumhuriyeti dünya durdukça yaşayacaktır." diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının üzerinden tam 84 yıl geçti. Dünya tarihinde benzeri görülmemiş izler bırakarak bu dünyadan göçtü. Gazi Mustafa Kemal, idealist bir liderdi. Onun idealizmi yüksek vasıf ve özelliklerine inandığı milletinin, hürriyet ve bağımsızlık aşkından geliyordu. En büyük ideallerinden birisi, milli sınırlarımız içinde, milli birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenmiş uygar bir toplum oluşturmaktı. Hür ve bağımsız ülke idealini gerçekleştirdikten sonra, Türkiye'yi çağdaş medeniyet idealine yöneltmiştir. Savaştaki kahramanlıkları ve orduyu mükemmel yönetmesinin yanında, devlet kurup yönetmekteki ustalığı, ileri görüşlülüğü ve barışseverliği ile tarihte eşine az rastlanan yöneticilerdendir. Atatürk, çocuklara ve gençlere çok değer veren bir liderdir. Onları ülkenin aydınlık geleceği olarak görmüştür.

       Atatürk demek, çağdaşlık demektir. Kalkınma demektir, çalışmak demektir. Bilim demektir. Sanat demektir. Vatanını, bayrağını ve milletini sevmek demektir. Bugün, Büyük Atatürk'ün yolundan giden bizlere düşen görev; yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne her zaman sahip çıkmaktır.

       Bu duygu ve düşüncelerle Büyük ATATÜRK'ü, bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhun şad olsun Atam!

                     İdris KÖMÜRCÜ

              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.