MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

       Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder ve Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928`de Millet Mektepleri        Teşkilâtının Genel Başkanlığı ile Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından bu yana "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizin Aydınlık yarınlara ulaşmasında, her alanda gelişmesinde önemli sorumluluklar taşıyan, çocuklarımızın ve gençlerimizin ulusuna ve insanlığa yararlı bireyler olması için çabalayan, onları iyiye, güzele, doğruya, gerçeğe ve bilime ulaştıracak yöntem ve yolları öğreten siz değerli öğretmenlersiniz.

 Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emektir. Öğretmen geçmişin değerlerini geleceğe ulaştıran,  vatanını, milletini kendinden önce düşünen; yetiştirdiği her insanda kendinden bir iz bırakandır. Ne mutlu ki bizler de böyle saygın bir mesleğin neferleriyiz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir. Türkiye'nin en ücra köşelerinde, her iklimde, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle devam eden sizlerin, tüm toplumun gönlünde müstesna bir yeri vardır. 

Milletimizin her zaman gönül borcuyla hatırladığı öğretmenlerimizin, güçlükler karşısında gösterdikleri direnç, fedâkarlık ve çalışma azminin öğrencilerden başlayarak, tüm topluma örnek olması dileğiyle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, görevi uğruna şehit olan öğretmenlerimiz ile ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, en zor şartlarda bile ülkemizin her yerinde büyük bir özveri ile görev yaparak, yeni nesilleri daha aydınlık geleceğe taşıyan tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor; yıllarca Türk Milli Eğitimine hizmet ederek emekli olan öğretmenlerimize bu güzel ve anlamlı hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum.  Şu anda görevde bulunan ve yeni başlayan genç öğretmenlerimize de sağlıklı ve mutlu nice başarılı yıllar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

    İdris KÖMÜRCÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.