MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ, 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi ve yarıyıl tatilinin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Sonu Mesajı

       Menteşe İlçesi Eğitim Öğretim ailesi olarak öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin gayretli çalışmaları, velilerimizin destekleri ile 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönemini başarılı şekilde tamamladık. Emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

        Sevgili Öğrencilerim,

     Geleceğe dair hayalleriniz, geleceğinizi şekillendirecek. Bu hayallere kavuşmanın yolu ise planlı ve istikrarlı bir çalışma prensibini hayat misyonu edinmeniz ile mümkün olacağını hatırınızda tutmanız çok önemli. Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Bütün ümidim gençliktedir." diyor. Bizlerin de görevi bu ülkenin evlatlarını geleceğin güçlü Türkiye'sine hazırlamaktır.

      Yoğun çalışmalarla geçen bir yarıyılı daha geride bırakırken dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız.  Bir dönem boyunca yaptığınız çalışmaların karşılığını aldığınız karne heyecanınızı paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum. Öğrendiğiniz bilgilerin üstüne tatilde yeni bilgi ve beceriler ekleyerek öğrenme yolculuğunuzu geliştirmenizi tavsiye ediyorum. Sizlerden tatilde öncelikle dinlenmenizi, daha sonra da bol bol kitap okumanızı istiyor ve hepinize iyi tatiller diliyorum.

       Sevgili Meslektaşlarım,

      Hep beraber yoğun çalışma temposu içinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdik. Yarınlarımızın ümidi evlatlarımızı; vatanını ve milletini seven, aklın ve bilimin ışığında millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme görevini büyük bir özveri ile yerine getirdiğinizi biliyorum. Sizlere dönem boyunca göstermiş olduğunuz özverili gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

        Kıymetli Veliler,

      Sizlerin destekleriyle her evimiz bir sınıfa, bir okula dönüşüyor.  Çocuklarıyla birlikte ders çalışan, onlara evlerinde rehberlik eden, okul-aile iş birliğine katkı sunan tüm velilerimizi kutluyorum. Ancak şunu da belirtmek isterim. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeliyiz. Unutmamalıyız ki karne tek başına başarı göstergesi değildir. Çocuğunuza, onu suçlamadan eksiklerin nereden geldiğini tespit ederek yaklaşınız. Her bireyin başarılı olabileceği alanlar bulunduğunu ve bunların keşfedilebileceğini çocuğunuza anlatınız.

      Eğitim sistemimizin olmazsa olmaz mihenk taşı olan velilerimize, öğrencilerimize sağladıkları katkı ve emekleri; bizlere verdikleri desteklerinden ötürü ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, evlatlarınızla beraber sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.  

       İlçemizde eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde hiçbir fert feda edilemez." sözüne istinaden her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz.

       2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde; sevgili öğrencilerimize, değerli meslektaşlarıma ve kıymetli velilerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yarıyıl tatili diliyorum.

                        İdris KÖMÜRCÜ

                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.