MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün "Anneler Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün

 

Kalplerinde beslediği sevgi, şefkat ve özveri ile geleceğimize uzanan yolda bizlere rehberlik eden annelerimiz; öğrendiğimiz bir çok değerin kutsal kaynağı olan ilk öğretmenlerimizdir. Fedakarlık, sevgi, sabır ve hoşgörünün tanımı cefakar annelerimiz. Gönlünüzü almaya bir gün, hakkınızı ödemeye bir ömür yetmez.

Dünyada her güzel şey kadının eseridir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluşunun her aşamasında emeği olan Türk Kadını'nın da katkısını özellikle vurgulamıştır. Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı göstermeliyiz. 

Varlıkları ile bize güç veren, geleceğimizin umudu olan çocuklarımızı yarınlara hazırlayan, fedakarlığın sembolü olan annelerimizin; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kıymetli annesi Zübeyde Hanım ve aziz şehitlerimizin muhterem anneleri olmak üzere, Türk yurduna kahraman yetiştiren yüreği annelik hissi ile dolu tüm kadınlarımızın anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.         

                 İdris KÖMÜRCÜ

          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.