MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'da yaktığı kurtuluş meşalesinin 104. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı milletçe birlik beraberlik içinde kutlamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. İdris KÖMÜRCÜ'nün

       Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlatılan Milli Mücadele, tarihin en şanlı direniş ve diriliş destanlarından biri olarak dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların da rehberi olmuştur.

       19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan Milli Mücadele, devletimizin kuruluş aşamalarının da "ilk"ini oluşturmuş ve kısa sürede vatanımızın dört bir yanında karşılık bulmuştur. Ezelden beridir hür yaşayan aziz milletimize asla zincir vurulamayacağını da tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir.

       Mustafa Kemal Atatürk'ün ve ona inanarak yola çıkan vatanseverlerin yakmış olduğu bu "Özgürlük ve bağımsızlık   benim karakterimdir" adlı meşale, aziz Türk milletimizin mukaddes vatan toprağının her bir karışını, kanlarıyla sulamak pahasına  tutuşarak bir özgürlük ateşine dönüşmüştür. Nihayeti Türk milletinin   hiçbir şekilde   zincire vurulamayacağının tüm dünyaya ispatıyla kalmamış Cumhuriyetin ilanı ile millete emanet edilen irade, diğer tüm mazlum milletlere bir örnek teşkil etmiştir.  

       Sevgili Gençler,

       "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." sözünün muhatabı olarak sizler, aydınlık yarınlarımızın esas sahibi ve mimarısınız. Bu kutsal vatan ve şanlı tarihimiz sizin en büyük hazinenizdir. Güçlü  ülkemizin şanlı bayrağını başarılarınızla, gururla dalgalandırmak için yapacağınız her fedakarlığı, göstereceğiniz her çabayı, varlığımızı ebediyete aktarmak  azminizin bir onur nişanı olarak taşıyacağınıza eminiz.

       Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve hürriyet sevdalısı bir avuç vatanseverin 104 yıl önce Samsun'da yaktığı bağımsızlık meşalesinin dünya var oldukça sizin avuçlarınıza emanet edildiğini bilmelisiniz. Bu gayede ve aziz milletimizin bağımsızlığı yolunda sizler de durmadan yürümeli ve her 19 Mayıs'ta nasıl bir yolda yürüdüğünüzü yeniden hatırlamalısınız. Mirasının üzerinde oturduğunuz şanlı tarihin yollarının nerelerden geçtiğini bir an olsun unutmamalısınız. Millî Mücadele'ye giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, şehitlerimizin ve gazilerimizin 19 Mayıs'ta başlattıkları kutlu yürüyüşün izinden o günkü azim ve inançtan asla ayrılmamalısınız.

       Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere herkesin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

                 İdris KÖMÜRCÜ

           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.