MUĞLA MENTEŞE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9. ULUSLARARASI ALTIN KEP AŞÇILAR YARIŞMASINDA TÜRKİYE 2. OLARAK BAŞARI SAĞLAYAN ÖĞRENCİLER İLÇE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

9. ULUSLARARASI ALTIN KEP AŞÇILAR YARIŞMASINDA TÜRKİYE 2. OLARAK BAŞARI SAĞLAYAN ÖĞRENCİLER İLÇE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak dalı öğrencileri Antalya’da düzenlenen 9. Uluslararası Altın Kep Aşçılar yarışmasında ikinci olarak Muğla’yı başarı ile temsil ettiler.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak dalı öğrencileri “Antalya’da Türkiye Aşçılar Federasyonu  ve Antalya Mutfak Şefleri Derneği (ANFAŞ) işbirliği ile gerçekleştirilen 9. Uluslararası Altın Kep Aşçılar yarışmasında ikinci olarak gümüş madalya kazanma başarısı gösterdiler.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak dalı 12. sınıf öğrencileri Kubilay Evkuran, Sabri Kurnaz, Erdem Demirtaş, okul öğretmenleri Sibel Erişti ve Hatice Çevik rehberliğinde 9. Uluslararası Altın Kep Aşçılar yarışmasında birinci mutfak dalında ‘Ege Otları Eşliğinde Acıbademli Kuzu Pirzola’ yemeği ile yarıştı.

 

Yarışmada Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak dalı öğrencilerinin hazırladığı ‘Ege Otları Eşliğinde Acıbademli Kuzu Pirzola’ yemeği, yenilik, sunum, profesyonellik ve lezzet kriterlerinin puanlaması ile 90 ekip arasında ikinciliği elde etti.

Bu başarılarından dolayı Öğrencilerimizi Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞEN başarılarının devamını dileyerek, Makamında kabul edip ödüllendirmiştir.

 

10-02-201710-02-201710-02-201710-02-201710-02-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr.Baki Ünlü Caddesi No5 - SANTRAL / ÖZEL KALEM 0 (252) 280 50 00, EVRAK KAYIT 0 (252) 280 50 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.